ZN Kangoo 85.000 Bakımı

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet sevgili dostlar; 3 yıllık 85.859 km'lik birlikteliğimiz esnasında bir kere bile of demeden kahrımızı çeken ZN Kangoo'yu dün İnanlar Otomotiv Yenibosna Servisine genel bakım ve kontrollerinin yapılması için bıraktım.

08:30'da serviste gittim ve rutin bakımının yapılmasını, akü ve debriyaj kontrolünün yapılmasını ve garanti sürecinde sipariş edilen ve ancak tedarik edilen parçaların değiştirilmesi için bıraktığım aracımı akşam saatlerinde teslim almak ümidiyle bıraktım.

Ne kadar da iyimserim değil mi hihi

Öğle saatlerinde arayan servis danışmanım aracımda
-Ön ve arka fren disk ve balatalarının,
-Debriyaj Seti'nin (Baskı Balata, Debriyaj Merkezi ve Debriyaj Hidroliği)
-Viraj Demir Askı Kolları ve Viraj Demir Lastiklerinin de değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Merak edenler için şu anki kampanyadan indirimli parça fiyatlarını da yazayım hemen

Ön Fren Disk ve Balataları: 447,00 TL
Arka Fren Disk ve Balataları: 505
Debriyaj Seti (Baskı Balata, Deb. Merk + Hidroliği): 750,00 TL
Viraj Demir Lastikleri: 250,00 TL
Viraj Demir Askı Kolları: 120,00 TL
85.000 Bakımı(Bütün filtreler, yağ vs... komple bakım işte): 404,00 TL

Tabla rulmanları da var ama o da garantiden ücretsiz değiştirilecek. Garanti bitmiş olsa da siparişi ve dosyası garanti sürecinde açıldığı için.

Neyse aracımı ne zaman teslim alırım dedim verilen cevap da bu gün akşam saatlerinde teslim alabileceğim yönünde oldu. Bir ihtimal de öğlen saatlerinde alabilirmişim.

Buraya kadar da güzel :)

Ama sabah saatlerinde bir aradılar, dedim ki kendi kendime "araba hazır herhalde onu haber vermek için aradılar"

Nerde?

Meğer benim arabanın Debriyaj Volan'ı mı ne yanmış, 1.050,00 TL de onun masrafı varmış.

Dikkatinizi çekiyorum; %20 kampanyalı fiyatlar bunlar :kahve

"Eyvallah" dedik, yapılması için onay verdik.

Aşağı yukarı 3500 liraya yakın bir masrafı olacak arabanın ve inşallah yarın akşama kadar teslim alacağız. İnşallah diyorum çünkü yeminlen bir daha arasalar açamam herhalde kolay kolay hehe Cidden korkuyorum yeni bi şey çıkacak diye.

Her neyse arkadaşlar; ola ki söz konusu parçalarda sorun yaşayanlar varsa aramızda bu fiyatlar referans olsun kendisine. Hatta tüm Kangoo sahibi arkadaşlara referans olsun ki daha bir özenli daha bir ihtimamlı kullansınlar arabalarını :deli

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracının bakımı şimdiden hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Yalnız 3500 çok gibi geldi bana. Biraz daha indirim yapıla biliyorsa yaptır bence.

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvalla abi, valla zorlayabildiğim kadar zorlayacağım. Onlar da olabildiğince düşük tutmaya çalışacaklarını belirttiler sağolsunlar. Olmadı artık komple bi pasta cila mı yaparlar, motor estetik paketi mi hediye ederler, yeni bir takım paspas mı verirler, bagaj havuzu mu hediye ederler bilmiyorum artık hehe ama 3500 üzerinden bi indirim daha yapılması şart

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baskı Balata Ve Volan İlginc Geldi Bana Km Ye Göre Olmaması Lazım Volan 200 Gecer Baskı Balata Da Keza 200 Görmesi Lazım Ayak Debriyajda Mı Gidiyorsun Kardeşim Hayırlı Olsun Yinede Viraj Vs De Demek Ki Lapur Lupur Cukurlara Giriyorsun Anlaşılan

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah maşallah umarım daha bir sorun çıkmaz diye ümit ediyorum bakımınız hayırlı olsun :)

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baskı Balata Ve Volan İlginc Geldi Bana Km Ye Göre Olmaması Lazım Volan 200 Gecer Baskı Balata Da Keza 200 Görmesi Lazım Ayak Debriyajda Mı Gidiyorsun Kardeşim Hayırlı Olsun Yinede Viraj Vs De Demek Ki Lapur Lupur Cukurlara Giriyorsun Anlaşılan

Abi son bir yıldır benim araba sürekli olarak sıkışık İstanbul trafiğinde. Sol ayak bileği ve dizimde ağrılar bile oluştu hatta. Lapır lupur olayı da bu yıl sıklıkla karadeniz yaptı araba. Ben kıyamam da babam off road araçlarına kafa tutunca ona verdim sebebini.

Olmuşa söz edilmez derler, şimdi ne desem boş :) Ama sürücülüğünü gözden geçirmesi gereken birileri var bizim evde :D

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kangoo'yu nazik kullan Haydar başkanın dediği gibi 200.000 km anahtar değmez o yerlere,sağlık olsun ve bakımın hayırlı olsun kardeşim...

• Beğen
Tepkiler: ApSUVai

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun en azından kafan epey rahat eder fiyat biraz çok hakikaten çekebildiğin kadar çek birazda off road vs'lerden uzak dur yada range-land filan al:))keyifli sürüşler:eyv

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kangoo'yu nazik kullan Haydar başkanın dediği gibi 200.000 km anahtar değmez o yerlere,sağlık olsun ve bakımın hayırlı olsun kardeşim...

Abi ben olabildiğince nazik kullanıyorum (bir iki yanaktan makas aldığımız oldu) da işte sürekli ben kullansam o ortalama 8'leri görmez, 9'a hiç çıkmaz diyeyim sen anla :D

maşallah maşallah umarım daha bir sorun çıkmaz diye ümit ediyorum bakımınız hayırlı olsun :)

Teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için, artık bundan sonra sorun çıkarırsa ayıp eder valla :)

Hayırlısı olsun en azından kafan epey rahat eder fiyat biraz çok hakikaten çekebildiğin kadar çek birazda off road vs'lerden uzak dur yada range-land filan al:))keyifli sürüşler:eyv

Abi; Mustafa abi sat üzerine o parayı ekle üst model al dedi de fiyatlar uçmuş tavan yapmış ya :D Discovery'lere Forester'lere baktığım doğrudur ama düşündürdükleri noktalar var. Bu bakımdan sonra artık Allah nasip ederse bi 200.000 km daha gideri var ;)

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Hayırlı Olsun Şimdiden