Zorunlu trafik sigortasi hakkinda

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
SLM arkadaşlar.

önceki gün tv kanalında zorunlu trafik sigortaları ile ilgili bir programı takip ettim.

bir sigorta uzmanı, programda eski araçlar için şöyle bir uygulamaya gecileceğini bahsetti. eski araçlarda kaza oranı daha yüksek olduğu için, 20 yaşını dolduran araçlara zorunlu trafik sigortası yapılamayacağının altını çizdi. uygulama ilerki yıllarda uygulanacaktır dedi..

sözü fazla uzatmayacağım; sözün kısası ve özü; artık garibanı arabaya bindirmeyecekler. böyle bir uygulama çok kötü olur YURDUMUN insanı için. kim istemezki imkanı olupta modeli yüksek bir araca binmeyi. varsa yazalım arkadaşlar. araç muayneden onay alıyorsa sigorta da sorun etmemesi gerektiğini düşünüyorum. şimdi benim aracım 1996 model yani 20 yılı doldurduğunda yoldan çıkar denilecek. vah alimize...

yorumlarınızı bekliyorum.

kazasız belasız günler dilerim..

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öyle birşey yapmazlar diye düşünüyorum :S konu hakkında çok bilgim yok ama...
tek bildiğim, kademeli sigorta geliyor, yani araç sahibinin kazası varsa, veya ehliyeti yeniyse vs kaza yapma ihtimali yüksek diye alınacak sigorta primi yüksek olacak...
ama emin olmamakla birlikte eskilere de birşey düşşünürler diye düşünmekteyim :S