Megane 4 Kalkış Sorunu

Raikkonen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler, forumda yeniyim umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Aracım 2016 megane hb 1.5 dizel otomatik. Araç durduktan sonra ayağımı frenden çekip gaza bastığımda bazen gaz yemiyor. Araç devri yükseliyor ama araba hareket etmiyor. Bu dediğim sürekli olmuyor ve ilk viteste sorun olmayınca arabanın yürüyüşünde herhangi bir sıkıntı olmuyor. Vitesi N'ye çekip tekrar D'ye atınca veya arabayı tekrar çalıştırınca sorun düzeliyor. Şanzımancıya götürdüm, makineye bağladı ancak sorun göremedi. Sizce sıkıntı ne olabilir?

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Merhaba , akü zayıflayınca kararsız kalabiliyor şanzıman.Tabi bunu bilgisayara bağlatıp bir şey bulamadığınız için öngörüyorum.

Raikkonen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki akü zayıflamış olsa diğer vites geçişlerinde problem yaratır mı?

Birkan61

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Bende önceden 2017 1.5 dci, edc kullanıyordum

Servis yazılım güncellemesi yaptı ve öyle düzeldi sorun

Bende sık sık yaşamaya başlamıştım

MeqaneIV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende önceden 2017 1.5 dci, edc kullanıyordum

Servis yazılım güncellemesi yaptı ve öyle düzeldi sorun

Bende sık sık yaşamaya başlamıştım

aynı sorunu bende yşaıyorum arada bir, 2017 1.5 dci kullanıyorum EDC. aracımın garantisi bitti, serviste yazılım güncelleyebilirmiler yine ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler, forumda yeniyim umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Aracım 2016 megane hb 1.5 dizel otomatik. Araç durduktan sonra ayağımı frenden çekip gaza bastığımda bazen gaz yemiyor. Araç devri yükseliyor ama araba hareket etmiyor. Bu dediğim sürekli olmuyor ve ilk viteste sorun olmayınca arabanın yürüyüşünde herhangi bir sıkıntı olmuyor. Vitesi N'ye çekip tekrar D'ye atınca veya arabayı tekrar çalıştırınca sorun düzeliyor. Şanzımancıya götürdüm, makineye bağladı ancak sorun göremedi. Sizce sıkıntı ne olabilir?

Bahsettiğiniz sorunu ben çok nadir zamanlarda olsa da araç hizlanirken 2. Vitesten sonrasında yasadim. Yokusu çıkarken 2. Viteste araç bi anda gucten düştü ve devir tavan yapıp gaz yememeye başladı ki çok kötü bir durumda kaldım arkamdan trafik hızlı akıyordu ben ne olduğunu anlamaya çalışırken frene de basmayinca haliyle arkadan gelenler hızlı bi şekilde gelmeye devam ediyorlardi. O esnada vitesi manuele alıp tekrar D ye alınca düzeldi. Servis güncelleme yaptı fakat yine ondan sonra iki kere başıma geldi bu olay. Su an uzun suredir olmadı. Aynı olay 2014 Fluence edc kullanirken de başıma gelmişti.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yusuf55

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Turbo hortumunda bir sorun olabilir veya baskı balata bitiyor olabilir 2. Dediğimde devirlenirken bir şıngırdama sesi duyulur araç titreme yapar ve zor kalkan araç ani hızlanma yapabilir.