Fluence Hakkında Tavsiye İstiyorum

burakhas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, önümüzdeki günlerde araba almayı düşünüyorum ve fluence üzerinde karar kıldım. Fakat oldukça fazla serisi var. Arabalar hakkında çok fazla teknik bilgim yoktur sıradan bir kullanıcıyım, alabilceğim tutar 30-35 binlira arasında bir tutar. Öncelikle otomatik vites olacak ve tabi yakıt cimrisi bir araç olacak, daha önce aklımda ford mondeo vardı, araştırdığımda 1,6 motorların LPG uyumlu olmadığını öğrendim, 2 bin motor dizel ise vergisinden dolayı kararımı değiştirmeme neden oldu, şimdi fluence hakkında buradaki kullanıcıların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum ve aklımdaki sorulara umarım aydınlatıcı yanıtları bulabilirim.

1,6 benzinli fluence lpg uyumlu mu, herhangi bir sorun yaratıyor mu?

Bu araçı kullanan arkadaşım (şirket aracı ) seyir halindeyken motor kulağı kopmuş ve bu durumu birkaç kişiden daha duymuş, bu sorun genel bir durum mu

Yine aynı arkadaşımın kullandığı aracın kliması patlamış

1,5 motor ile 4-5 kişi şehirler ararası uzun yolu rahat yapabilir miyim?

Bu araçta önceliğim 1,5 dizel mi, 1,6 lpg mi olmadı

disloyal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kendı aracım ıcın konusıyım en basta pısman olmıcagınız bır arac olur ben fazlasıyla memnunum tabı bazı sıkayetlerım var onlarda bırıncısı cok yakması benımkınde bır problem var yada kullanma tarzıma baglı olarak artmıs olabılır 2.sı usb baglantısı yok benı uyuz edıyor :) genıs ıc hacmıne ve bagaj hacmıne sahıp rahatca tıkın ıcıne bavullarınızı suspansıyonlar yumusak oldugu ıcın yuksek tumseklerde yaylanma oranı faazla sasede uzun tabı onunda etkısı vardır dıye dusunuyorum bunlar kendı dusuncelerım daha bılgılı arkadaslarımızda sıze yardımcı olucaklardır umarım aradıgınız gıbı bır arac bulursunuz ve pısman olmazsınız.bence dızel almalısınız.

İzmir3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@Baki Cali Yardımcı Olacaktır Sana.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aramıza hoş geldiniz öncelikle kendinizi forum kurallarımız gereği üye tanıtımlarında bir konu açarak tanıtınız :eyv

şimdi sorunuza geçelim 30 35 bin liraya dizel otomatik bulmanız zor 2010 model belki bulursunuz manuel isterseniz 2012 bile alabilirsiniz dizel sıkı bir pazarlıkla 1.6 motorlar lpg ye uyumludur taktıran çok var sorun hakkında pek bilgim yok ama bence bir sorun olmaz o sorunlara kulak asmayın bence kendiniz diyosunuz şirket aracı diye hep el değiştiriyo 1.5 motor gerçekten performans anlamında süper uzun yolu yaparsınız dizel benzinli seçimi size bağlı yıllık en az 10 15 bin yapmalısınız ki dizel alabilesiniz yoksa bir kar getirmez dizel donanımlı bir şey istersiniz benzinli alırsınız ancak o fiyata 2011 falan bir bakın satılık araç sitelerinde :eyv :eyv

fluence parasını sonuna kadar hak eden bir araç bunu unutma!! etraftaki renault düşmanları seni yanıltmasın ben alırken çevremdekilere sordum araba yüksek yol tutuşu 0 dendi ben bir kere bile arka attığını görmedim aracın kullanmaya bağlı viraja hızlı girersen her araba atar birde ses alıyo diyenler oldu bence çok fazla seste almıyo ses almayan araba istersen gidip 100 bin liraya mercedes alacaksın ki fluence da ses olayı çok az

AhmetVeysel53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hoş geldiniz aramıza,benim 2012 95 BG dizel Fluence var. 1,5 yıldır köy yollarında kullanıyorum.
* Tek bir cızırtı,bozma vs. kesinlikle görmedim.
* Rize-Balıkesir(Altınoluk) yaptım 1800 Km gidiş-geliş 700 TL yaktı ve Samsun'da ki rampalarda 5. vites tık demeden çıktım.
* İç hacmi ve genişliği zaten sınıfının en üstünde.
* Tabi bi Jetta ile kıyaslarsan dış görünüm bakımından eksik kalabilir ama bence aldanmamalısın bende iki araç arasındaydım ama Fluence seçtim ve haddinden fazla memnunum.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

burakhas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlginiz için teşekkür ederim, yeterince aydınlatıcı oldu, aradığım fiyat aralığında sanırım en uygunu 1,6 Extreme yinede uygun fiyata dizel için araştırma yapıcam, istediğim renk beyaz ve otomatik vites, bunun dışında bu modele doluluk sıralaması yapabilir miyiz?

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlginiz için teşekkür ederim, yeterince aydınlatıcı oldu, aradığım fiyat aralığında sanırım en uygunu 1,6 Extreme yinede uygun fiyata dizel için araştırma yapıcam, istediğim renk beyaz ve otomatik vites, bunun dışında bu modele doluluk sıralaması yapabilir miyiz?

bütçenize göre en uygun en seçenekli araç o donanım açısından dizel istersen 2011 business lere bak bence beyaz alma neden diye sorarsan beyazları şirketler daha çok kullanıyor birde sizi üye tanıtımları bölümünde tanımak isteriz en kısa zamanda inşallah ALLAH gönlünüze göre bi araç verir :)

burakhas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bütçenize göre en uygun en seçenekli araç o donanım açısından dizel istersen 2011 business lere bak bence beyaz alma neden diye sorarsan beyazları şirketler daha çok kullanıyor birde sizi üye tanıtımları bölümünde tanımak isteriz en kısa zamanda inşallah ALLAH gönlünüze göre bi araç verir :)

Hocam benim gözlemlediğim bu aracı gösteren en iyi renk beyaz beraberinde ön konsol ve koltuk döşemelerine kullanılan bej malzeme çok şık olmuş ( bu kendi düşüncem tabi ) arkadaşımın çalıştığı şirkette kullanılan fluence modelin tamamı gümüş grisi :) Business sanırım en boşu oluyor hani araç birazda dolu olsun istiyorum. Belki duruma göre bütçeyi biraz daha artırabilirim ama şuan için bu rakamın üzerinde bir para vermek istemiyorum arabaya, ilerliyen zmanlarda yeni bir sektöre girmeyi planlıyorum o yüzden arabaya için daha fazla kaynak ayırmak istemiyorum.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam benim gözlemlediğim bu aracı gösteren en iyi renk beyaz beraberinde ön konsol ve koltuk döşemelerine kullanılan bej malzeme çok şık olmuş ( bu kendi düşüncem tabi ) arkadaşımın çalıştığı şirkette kullanılan fluence modelin tamamı gümüş grisi :) Business sanırım en boşu oluyor hani araç birazda dolu olsun istiyorum. Belki duruma göre bütçeyi biraz daha artırabilirim ama şuan için bu rakamın üzerinde bir para vermek istemiyorum arabaya, ilerliyen zmanlarda yeni bir sektöre girmeyi planlıyorum o yüzden arabaya için daha fazla kaynak ayırmak istemiyorum.

belki 2010 olarak dizel bulabilirsiniz ama çokta temiz çıkmaz sonuç olarak arada yaş farkı olacaktır business boş model oluyor aynen

bana beyazlar çok sıradan geliyor tabi benim gözümde bu böyle :)

birazdan sizin için buraya bir kaç ilan koyarım incelersiniz hangisi hoşunuza giderse emin ol ki fluence dan pişman olmazsın :)

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Öncelikle hoş geldiniz aramıza,benim 2012 95 BG dizel Fluence var. 1,5 yıldır köy yollarında kullanıyorum.
* Tek bir cızırtı,bozma vs. kesinlikle görmedim.
* Rize-Balıkesir(Altınoluk) yaptım 1800 Km gidiş-geliş 700 TL yaktı ve Samsun'da ki rampalarda 5. vites tık demeden çıktım.
* İç hacmi ve genişliği zaten sınıfının en üstünde.
* Tabi bi Jetta ile kıyaslarsan dış görünüm bakımından eksik kalabilir ama bence aldanmamalısın bende iki araç arasındaydım ama Fluence seçtim ve haddinden fazla memnunum.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

​Ahmet bey , sanırım hesabınızda bir hata var. 1800 km de 700 lira çok yüksek , hele ki şehirler arası yolda ..