1.4 Motor KLimaLı 19Larda KLima acıLınca ne oLuyor Cok merak ediyorum. ????

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
BEnde 1.4 KarburatorLu var Kendisini zor tasiyo rampada. Klima acıkken Cok kotu olur bence..

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Broadway Kullandım daha seri 19 1.4 e gore

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.4i E7J motorlarda klima vardır . ( 80 bg ) Tek nokta enjeksiyon .
95-96 RT
97 ve sonra RN RNA Beymen Club olarak çıktı .

Klima yokuşlarda , tüple olursa etkiler . Bizde benzinli vardı pek etkilemiyordu .

volkerman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu zamana kadar 3 reno 19 kullandım...
biri kendimin 1.4 hb beymen club tabiki klimalı hiç bir sıkıntı yok artı lpg de 160 gectim gideri vardı ama tırstım...
diğeri 1.6(96 model) klimasız rampada bayılıodu ve lpg de 140 gecmedi
bir diğeri 1.9 dizel oda kalkışları zayıf ve o motora ragmen ramoada zayıflıyodu ondada 150 gördüm gideri vardı...

sonuc 1.4 ama enjeksiyonlu klimada az düşer ama fazlada sorun olmaz.

Bereli6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
olmadıki bir klimalı aracımız yaa :D nerden bilelim

vaydogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.4i E7J motorlarda klima vardır . ( 80 bg ) Tek nokta enjeksiyon .
95-96 RT
97 ve sonra RN RNA Beymen Club olarak çıktı .

Klima yokuşlarda , tüple olursa etkiler . Bizde benzinli vardı pek etkilemiyordu .

aynen arkadaşlar ben bir yıldır kullanıyorum hiçte öyle alay edecek gibi bir durum söz konusu değil bir yıldan da fazla oldu gayette memnundum arabamdan ama satmak zorundayım 14. tek nokta enjeksiyonlu yakıtı da çok düşük ben adana otobanında lpg ile 180 i gördüm
klimasıda çok güzel soğutuyor klima açık 1 saat yolculuktan sonra ikinci gün burnuyun tıkandığını hissedersin yani soğuk algınlığı gibi olur üşütür dersem yalan olmaz
haa çok dik rampalarda etkiliyor yani rampayı 70 km hızla değilde 50 km hızla çıkıyorsun ama buz gibi soğutuyor hiçte bir sıkıntısı olmuyor motoru etkiliyor ama şikayet edecek kadar değil ona alıştıktan sonra klimasız bir araba düşünemiyorum artık
işte ilanım arabamı istemeyerek de olsa pazara çıkardım sıkışık bir durumum var eğer araba satılmadan işimi halledersem geri vazgeçerim zaten
Sahibinden Satılık "Renault R19 1.4" - 11.000 TL - 46100 merkez Kahramanmaraş - Araba.Com

1.4 lerde klima kaldırmaz falan diyenlere aldırış etmeyin arkadaşlar fabrika yapmış koymuş aslan gibi de çalışıyor paşa paşa da yola gidiyor
saygılarımla

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
320367_3915896068522_1445118388_n.jpg

Komşum aldı 97 1.4i RN Beyaz

Klimasına gaz bastırdı . Şuan faal ve süper çalışıyor .

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
düşük hacim motorda da klıma olur tabiki de, rampada-yukte bıraz zorlanır ve yakıt artar... ayrıca yol bilgisayarı olanlarda yakıt sarfı tam belli olmuyor, yakıt sevıyede belli oluyor, yakış artışı... durum bu yani... :slc

EseR

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
1,4 araçlarda da klima oluyor bir sıkıntı olmuyor. Rampada her türlü araçta klima açıkken (Yüksek hacimli motorlar hariç) bir miktar güç düşüşü yaşanır. Bende 1,4 megane 2 var baktım rampa dik arkamda araç var kapatıyorum klimayı rampa bitince açıyorum. He ahım şahım baymıyor aracı ama moturu yormak istemiyorum.

car_club22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizimki 1.6 Karbüratörlü + Klimalı 4-5 Hp filan kaybediyor gaz pedalında hissediyorsun o eksiği :D