1999 megane1 1.6 8v aracımın hava filtre hotumundan gelen tıs sesi.Yardım lütfen..

sazci34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamınaleyküm arkadaşlar..1999 megane 1 1.6 8v aracımda hava filtre hortumundan tıs sesi geliyor.Kaputu açıp gaz kelebeğinden gaz verip bıraktığımda anlık tıs sesi geliyor hortumun tam ortasında soket takılı sanki oradan ses geliyor arkadaşlar sizce bu normalmidir.Sanki biryerlerden hava alıyor gibi.Aracın rolantisi 1500 devirde ara sıra takılı kalıyor sonra normale dönüyor çekiş düşük gaz verince geç toparlıyor yakıt tüketimi fazla ve dün farkettim 4500 devirden sonra kasma yapıyor..Subap ayarı yeni yapıldı.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Tolgarda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Aynı olay benim Megane 1.6 8 valf aracimda da mevcut. Üzerine gitmedim. Çalışmasında tek sıkıntım sabahları rolantide tek marşda çalışıyor. Hareket etmedğini sürece sıkıntı yok. Calistirip hareket ettikten yaklaşık 50 metre sonra ayağımı gazdan çekince stop ediyor ve motor tekleyerek çalışıyor. Araç isindiktan sonra hiçbir sorun kalmıyor. Oksijen sensorunden supheleniyorum.

Tolgarda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamınaleyküm arkadaşlar..1999 megane 1 1.6 8v aracımda hava filtre hortumundan tıs sesi geliyor.Kaputu açıp gaz kelebeğinden gaz verip bıraktığımda anlık tıs sesi geliyor hortumun tam ortasında soket takılı sanki oradan ses geliyor arkadaşlar sizce bu normalmidir.Sanki biryerlerden hava alıyor gibi.Aracın rolantisi 1500 devirde ara sıra takılı kalıyor sonra normale dönüyor çekiş düşük gaz verince geç toparlıyor yakıt tüketimi fazla ve dün farkettim 4500 devirden sonra kasma yapıyor..Subap ayarı yeni yapıldı.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Araçta LPG varmı. Varsa bu dedikleriniz benzinde mi oluyor yoksa LPG demi.