2006 espace 2.0 t. o.v.

darkcat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba aracım 2006 espace 2.0 turbo o.v. benzinli. sabahları yada ilk çalıştırmada araçta titreşim ve sarsıntı oluyor lpgye geçtikten sonra sorun kalmıyor ancak benzine geçiş yaptığımda yoldayken araba kendisini kesik kesik kasmaya başlıyor.
bir usta bana bunun yakıt pompasından olabileceğini söyledi ve ekledi, yolda kalana kadar devam et 😁
ben alalı 1.5 sene oldu ve alınca ilk defa lpg taktırdım. lpg nedeniyle yakıt pompasının sürekli çalıştığını ancak depodaki benzin seviyesi sürekli düşük olduğundan zamanla korozyon oluştuğu için pompanın arızalandığını ve motor ısındıktan sonra lpgye geçince sorunun ortadan kalkmasının normal olduğunu söyledi.
ne yapmalıyım yada bu doğrumu.

m.mut

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Kulağa mantıklı geliyor...anlayamadığım lpg'ye almadan benzinle çalışınca motorun soğukluğu dışında sarsıntı,kesiklik vs oluyormu?

darkcat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kulağa mantıklı geliyor...anlayamadığım lpg'ye almadan benzinle çalışınca motorun soğukluğu dışında sarsıntı,kesiklik vs oluyormu?
rolantide çakışrken hayı ama vitesteyken devam ediyor ve evet motor ısındığında sarsıntı azalıyor ama sabit hızla giderken ara ara oluyor kastığını hissediyorum. lpgeye geçince normale dönüyor.

m.mut

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
evet motor ısınsada sarsıntı azalıyor ama sabit hızla giderken arabanın ara ara oluyor kastığını hissediyorum. lpgeye geçince normale dönüyor.

m.mut

Pompayı değiştirdinizmi peki?

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi acilen değiştirin benzin pompasını bi saatten sonra aracınız benzinde hiç bir şekilde çalışmıcak ve bu farklı sorunlar açabilir aynısını başıma geldi bence acele edin ..

darkcat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi acilen değiştirin benzin pompasını bi saatten sonra aracınız benzinde hiç bir şekilde çalışmıcak ve bu farklı sorunlar açabilir aynısını başıma geldi bence acele edin ..
siz de espace demi yaşadınız bu sorunu yoksa başak bir araçmıydı

m.mut

darkcat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pompayı değiştirdinizmi peki?
henüz değitirmedim. sorun gerçekten bu parçadamı bilmiyorum çünkü. araştırıyorym ve sizlerden fikir almaya çalışıyorum.

m.mut