2006 model megane 2 bulunamayan ses

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Şarj dinamosunun rulman sesi ..

Civil43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 tane usta eli degmis bu ses yuzunden bircok parca degismisken sarj dinomasindan gelme ihtimali dusuk geldi bana sarj dinomasida acikta duruyor galiba.yani teşhisi kolay olmaliydi.bi ustaya gosteriyim bakalim.tesekkuler.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba konuyu megane 2 bölümüne taşıdım . Böylelikle sorunla ilgili daha hızlı çözüm bulabilirsiniz. Keyifli forumlar dilerim

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynısı bende vardı . Şarj dinomosu kasnağı değişecek

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bu ses geldikten yaklaşık 2 hafta sonra yolda giderken kayış şarj dinomosu kayışı koptu, kasnak içinde bi balata ve bilye varmış ses ordan geliyor dediler açmışken kömürlerini değiştirip bakım da yaptırdım . Kasnagın ina marka olanını almak gerekiyor muş ( geri dönmüyor )

icouldnt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o ses genellikle 2 yerden gelir.

1 şarj dinamosu nun kasnağı

2 debriyaj bilyası

baykurt83

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kessinlikle şarj dinamosu kasnak sesi.Aynı sorunu 2 sene önce yaşadım.İşçilik dahil 180 tl ye geriye dönmeyen kasnak takıldı.Fiat doblolarda kullanılıyormuş hatta ustanın dediğine göre.O şekilde taktırın özellikle elektirikçiye belirtin.

acar11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam aracınızdaki sesin hemen hemen aynısı bendede vardı ustalara gösterdim sesin kaynağı net belli değil deyip çalışan bilyaların hepsi sökülüp bakılması gerekeceği söylemleri oldu geçtiğimiz hafta Gebze sehatim oldu Gebze'ye vardığımda ses iyice arttı sanayiye götürdüm elektirikci ustası kaputu açar açmaz şarz dinamosu kasnağı gitmiş dedi ve değiştirdi ses kalmadı bu araçlarda hastalık olduğunu ve çok değiştirdiğini söyledi sizde isterseniz bir baktırın.