2009 Clio 3 1.2 Otomatik Baskı Balata Şanzıman Yağı Robot Yağı Değişimi & Bakımı

Çaycumalı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Aranıza yeni katıldım. Clio 3 2009 1.2 otomatik vites clio aldım yaklaşık bir ay oluyor. Aldığım arkadaş 10bin bakımını zamanında yapmış şanzıman, baskı balata robot yağı hakkında bilgi yoktur. Aracım 139bin km 1.2 benzin lpgli.

Arkadaşlar şanzıman yağını elfden robot yağını elften almak istiyorum. Baskı balata ve triger setinin de değişimini yaptırmak istiyorum. Fren hidroliginin bakımını da yaptırmak istiyorum. Yani genel itibari ile iyi bir bakım yaptırmak istiyorum. Fakat hangi parçalar hangi sıvılar hangi yağlar uyumlu bilemiyorum.

1) Şanzımana hangi elf yağını koymalıyız ve kaç lt?
2) şanzıman robotuna hangi elf yağını koymalıyız ve kaç lt?
3) fren hidroligini hangi markadan kac litre almalıyım?
4) antifiriz konusunda ne önerirsiniz?
5) baskı balatayi internetten alabilirmiyim, nasıl bulabilirim masrafi ne kadar çıkar?
6)triger setini ve devirdaim pompasini nereden hangi marka ve parçaları almalıyım?
7) motor yağını 10w40 mi kullanmalıyım?

Benim aklıma gelenler bunlar arkadaşlar sizce otomatik bir araçta başka nelere bakmalıyım nelere dikkat edip neleri değiştirmeliyim?
Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

orh334

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman yağı elf speedmatic
Motor yağı 10w40 kullandım sıkıntı yok
Maslakta tanıdık var ben orda yaptırdım bu arabanın şanzımanından herkes anlamıyor.