2012 1.5 dci Latitude Çekiş Düşüklüğü

ycrour

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracım 2012 model 1.5dci expression paket Latitude. Arabada çekiş sorunu var 120'ye kadar zor hızlanıyor 120'den sonra neredeyse hiç hızlanmıyor. Turboya bakıldı, enjektörlere, mazot pompasına, sensörlere bakıldı ve sağlam videoyu çekmeye 2.viteste başladım ve video sonunda 4.viteste 4000 devirde 130 yaptı. Sizce araçta çekiş sorunu var mı yoksa bana mı öyle geliyor,teşekkürler.

Video çekmiştim indirme linkini paylaşıyorum bakıp da yorum yaparsanız sevinirim...

https://dosya.co/0s3v927q4d3e/latit2.mp4.html

halilçağatay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracım 2012 model 1.5dci expression paket Latitude. Arabada çekiş sorunu var 120'ye kadar zor hızlanıyor 120'den sonra neredeyse hiç hızlanmıyor. Turboya bakıldı, enjektörlere, mazot pompasına, sensörlere bakıldı ve sağlam videoyu çekmeye 2.viteste başladım ve video sonunda 4.viteste 4000 devirde 130 yaptı. Sizce araçta çekiş sorunu var mı yoksa bana mı öyle geliyor,teşekkürler.

Video çekmiştim indirme linkini paylaşıyorum bakıp da yorum yaparsanız sevinirim...

https://dosya.co/0s3v927q4d3e/latit2.mp4.html

Hocam hiç kurcalatma aracını yok onu değiştir bunu değiştir problem düzelmez ettiğin masraf cabası vs bence ilk önce eğer ankaradaysan https://instagram.com/volkan_egzozz?igshid=d6fl25wlae0t Volkan Egsoz bir inceleyin direkt ilk önce DPF KatoliZöre baktır derim. Profili incelersen anlarsın ne demek istediğimi. Geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ycrour

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Egzoz gazında pis koku varmi hararet de çabuk yükselme gibi değişiklik varmi? Yakıt tüketimi nasıl

kataruna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam herkes alakasız bir şey söylemiş bence. Araç 4000 devire çıkıyor ama o devirde sadece 130 km yapıyorsa bunun baskı balatası bitmiştir. Hiçbir ustanın aklına gelmedi mi bu?

ycrour

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egzoz gazında pis koku varmi hararet de çabuk yükselme gibi değişiklik varmi? Yakıt tüketimi nasıl

Egzoz gazında pis koku yok abi,hararet de normal şekilde yükseliyor ve sabit kalıyor.Yakıt tüketimi 10lt gözüküyor yol bilgisayarında.

Son düzenleme:

ycrour

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustaya götürdüğümde 1. vitese takıp arabayı 3 pedal yaptı ve araba stop etti.Baskı balata sağlam dedi.

kataruna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baskı balata bence sağlam değil. Başka bir ustaya sorun. Yakıtı da çok yüksek. Yine baskı balataya işaret ediyor.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Egzoz gazında pis koku yok abi,hararet de normal şekilde yükseliyor ve sabit kalıyor.Yakıt tüketimi 10lt gözüküyor yol bilgisayarında.
Bu durumda aklima ilk gelen turbo yeterli basıncı üretmiyor yada egr tıkalı kirli olabilir. Farklı ustalar da baksın. 10 lt yüksek

ycrour

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldü gibi.Turbo selenoid valfinin hortumları yanlış takılıymış turbocuya götürdüm 2 dk'da halletti çekiş bayağı arttı,baskı balataya da ileriki bir zamanda baktıracağım ilginize teşekkür ederim.