2012 Clio 4 38500km 4. bakım..

genesa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 1.2 benzinli 38500 de 4. bakımda triger egzantrik kayış seti ve bujilerin değişmesimi gerekiyor.

Servis 60.000 yada 4 yıl hangisi önce dolarsa ona göre değişiyor diyor.

4 buji değişimi
Triger Egzantrik kayışları değişimi
Hava Filtresi
Polen Filtresi
Yağ Filtresi
Yağ Değişimi (4.5 lt 5*40 elf)

1300 lira fiyat verdiler.

Pacenko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 1.2 benzinli 38500 de 4. bakımda triger egzantrik kayış seti ve bujilerin değişmesimi gerekiyor.

Servis 60.000 yada 4 yıl hangisi önce dolarsa ona göre değişiyor diyor.

4 buji değişimi
Triger Egzantrik kayışları değişimi
Hava Filtresi
Polen Filtresi
Yağ Filtresi
Yağ Değişimi (4.5 lt 5*40 elf)

1300 lira fiyat verdiler.

Hocam ayni durumu bende yasadim aracim 2013 ocak çıkışlı 0.9 benzinli mais'in 2. El departmanindan geçtiğimiz kasım ayında aldım 44.000 de.Aracı aldığım yetkili kişiye sorduğumda 60.000 de ağır bakım yapılacak bu sene sadece yağ ve filtre değişimi dedi.Aracın garantisinin bittiğini isterse bu değişimleri dışarıdan istersemde yetkili servisten yapabileceğimi söyledi yarı yarıya farkeder ama 60.000 bakımı için ne olur olmaz servise getir dedi malum bujilerin vs.
Ben özel de yaptırdım bakımı yag ve filtre degistirdim tam yari fiyatı mebla ödedim hatta servisi aradığımda sadece filtre ve yağ değişimine 510 tl demisti ağır bakımı sorduğumda oda 60.000 de deyince bnde gittim yaptirdim dışarda.

genesa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ayni durumu bende yasadim aracim 2013 ocak çıkışlı 0.9 benzinli mais'in 2. El departmanindan geçtiğimiz kasım ayında aldım 44.000 de.Aracı aldığım yetkili kişiye sorduğumda 60.000 de ağır bakım yapılacak bu sene sadece yağ ve filtre değişimi dedi.Aracın garantisinin bittiğini isterse bu değişimleri dışarıdan istersemde yetkili servisten yapabileceğimi söyledi yarı yarıya farkeder ama 60.000 bakımı için ne olur olmaz servise getir dedi malum bujilerin vs.
Ben özel de yaptırdım bakımı yag ve filtre degistirdim tam yari fiyatı mebla ödedim hatta servisi aradığımda sadece filtre ve yağ değişimine 510 tl demisti ağır bakımı sorduğumda oda 60.000 de deyince bnde gittim yaptirdim dışarda.

ben şu an karar veremıyorum 38500 dekı araca ağır bakım yapılmalımı.

2 yere daha sordum

renault yetkili serviste 1300 lira
bosch car servis 935 lira ( bosch parçalar)
renault özel servis 800 lira fiyat veriyor. (orjinal mais parçalar) doğruysa.

Pacenko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

2 yere daha sordum

Benim de çok kafamı kurcaladı bu ikilem dediğim gibi yetkili kişi ve yetkili servisin 4 yaşında olmasına rağmen km'den dolayı normal rutin bakim demesi benim kararımda etkili oldu.
60.000 ile arada çok fark var birde hem benim hem sizin araciniz için konuşuyorum.Kullanımdan kullanıma değişir tabi.
Birde daha tecrübeli arkadaşlar yazsin onları dinleyip artık kendi dusuncenize göre karar verirsiniz

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

2 yere daha sordum

Bende 1.5dci özel Renault serviste yaptırdım. Paketleri gözümün önünde açtılar orijinal mais parçalar elf evulotion 5w-30 yağ yağı bile gözümün önünde açtılar servisin yarı fiyatına yaptırdım. Sadece 20 TL ekstra işçilik verdim

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 Şubat çıkışlı 0.9 İcon aracım için 1300 lira bakım ücreti çıktı. Yüksek bi rakam fakat geçen yıl garantim olmamasına rağmen 1300 liralık klape motorunu bedava değiştirdiği için serviste yaptırmayı düşünüyorum.. 4 yaş genel bakımıymış birde, serviste olması iyidir diye düşündüm..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
wollky_52 Triger değişimi olacak galiba?

34VR1415

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Periyodik bakımlarda yıl ve km hesabına uyulması arabanın sağlıklı ve güvenilir olarak kullanılması açısından çok önemli. Özellikle bildiğiniz, ilişkilerinizin iyi olduğu yetkili serviste arabanın düzenli bakımlarını yapırdığınızda garanti sonrası bir çok hizmet için bedel ödemeden de işlem yaptırma şansınız olacaktır. Tabi son karar sizin.:eyv

fearfactory

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aykut abi var mı sizin ilişkilerinizin iyi oldugu bir servis :)
Periyodik bakımlarda yıl ve km hesabına uyulması arabanın sağlıklı ve güvenilir olarak kullanılması açısından çok önemli. Özellikle bildiğiniz, ilişkilerinizin iyi olduğu yetkili serviste arabanın düzenli bakımlarını yapırdığınızda garanti sonrası bir çok hizmet için bedel ödemeden de işlem yaptırma şansınız olacaktır. Tabi son karar sizin.:eyv