2014 Clio 4 Hız Sınırlayıcı çalışıyor ama hız sabitleme çalışmıyor

Trabzonotorental61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,Hız sınırlayıcı çalışıyor artı eksi tuşları,hız sabitleme moduna alınca artı eksiye basınca hiö tepki yok acaba neden sabitleme devreye girmiyor...

mechanix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,Hız sınırlayıcı çalışıyor artı eksi tuşları,hız sabitleme moduna alınca artı eksiye basınca hiö tepki yok acaba neden sabitleme devreye girmiyor...

Merhaba, hız sabitleme modunda belirlenen hıza ulaşınca (misal: 90km/h); gaza veya frene basarak hızın değişimi durumu (60km/h veya 110km/h) var mıdır?

Çünkü sabitlenen değerin üzerinde veya altında hızlara ulaşılıyorsa sistem tekrar ayar istiyor.

Trabzonotorental61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Hız sabitleyiciyi açıyorum,mesela 5.vites 110 km.deyim artıya basınca sabitlemesi gerekiyor ama sabitlemiyor aynı şeyi sınırlayıcıda yapıyorum hem artı hem eksi çalışıyor ve hızımı sınırlıyor...önceki sattığım 2014 clio 4 benzinlide hemen oluyrdu bunda olmuyor ekranda uyarısı çıkıyor ama

mechanix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Hız sabitleyiciyi açıyorum,mesela 5.vites 110 km.deyim artıya basınca sabitlemesi gerekiyor ama sabitlemiyor aynı şeyi sınırlayıcıda yapıyorum hem artı hem eksi çalışıyor ve hızımı sınırlıyor...önceki sattığım 2014 clio 4 benzinlide hemen oluyrdu bunda olmuyor ekranda uyarısı çıkıyor ama

hmm... teknik bir arıza olabilir o halde.

Ara sıra benim hız sabitleyici de ilk anlattığım şekilde değişik tepkiler verebiliyor. Fakat daha önceden tecrübeliyseniz teknik bir sorun olması muhtemel.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önce sol taraftaki r o dan aktif etmek lazım sonra artı eksiden hızı yükseltip azaltıyoruz bu şekilde deniyorsanız ve sonuç alamıyorsanız bir problem var demektir. tabi el freninin oradan sabitleme veya sınırlama hangisini istiyorsanız onu aktif ediyorsunuzdur zaten.

CEM..

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende yukardaki arkadaşın görüşüne katılıyorum.

Belkide el freninin ordan sadece hız sınırlayıcıya basıyorsunuzdur yukarı doğru sınırlayıcı aşağı doğru sabitleyici. Arıza olsa araba uyarı verir diye düşünüyorum ama en güzeli başka bir clio kullanıcısının test etmesi yada yetkili servis.

Trabzonotorental61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,El FRENİN ORDAKİ SINIRLAMAYI AÇINCA EKRANDA KIRMIZI UYARI VERİYOR,HIZ SABİTLEMEYİ AÇMAK İÇİNDE YEŞİL RENK UYARI GELİYOR ONU BİLİYORUM,YEŞİL RENK UYARISI ÇIKTIĞINDA YAPIYORUM OLMUYOR...EKRANDA HERHANGİ ARIZADA VERMİYOR HIZ SABİTLEME İLE İLGİLİ,BUGÜN DELPHİ PC YE BAĞLATTIK ÇIKMADI ÖYLE BİR SORUN...

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
direksiyondaki tuşlar çalışmıyor olabilir mi ?

Trabzonotorental61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyondaki tuşlrın çalışmama ihtimali yok çnkü sınırlama için kullandığımd artı eksi çalışıyor...

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
artı eksiden hariç r o var önce oradan aktif etmeyi deniyorsunuz yine de olmuyor öylemi