2015 icon heryerden sesler geliyor🤬😡

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yemin ediyorum bu arac beni psikopat etti dograyacam yakinda kendimi arkadas 89 model sahin benim arac kadar ses yapmiyordur duz yolda giderken bile trim sesleri mevcut allah askina bilen yasayaniniz varsa bu seslerin neyden kaynaklandigini soyleyebilirmi???

maddeler halinde yaziyorum
1. Sol on havalandirmanin ordan ozellikle 1. Viteste veya 2. Vites baslarinda sanki orda bir saat calisiyor clik clik ses gelyor ne yaptiysam bulamadim kafami torpidoyami gommedim neler neler kaza yaparim yakinda
2. Ön camin ortasindan dogru bir tikirti var ama cok az sanki boyle cok ufak bir parca bosa dusmuste hizli bir sekilde bizirdiyor sanki cam bosluktada biryere carpiyor video cektim ama yukleyemiyorum bu 2 ses beni arabadan soguttu yakacam arabayi.

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum selam
ön sol havalandırmanın ordan gelen saat çalışma sesi kalorifer klapeden kaynaklı.servise gidersen ve garantisi devam ediosa garantıden yapıyolar.ayrıca garantisi bitenlerde de ücret talep etmeden yaptıran çok kişi var.biraz inat etmen yeterli.Diğer soruna gelecek olursak sanıyorum tavan lambasının plastiğindeki boşlukdan kaynaklı olan ses.benim aracımda yok o ses.ama duyduklarım ordaki plastiği sökerek altına yalıtım yaparak yeniden takmışlar.eğer servise gidersen ve bu sesleri usatay dinletirsen çözerler.ben bir çok sesi ustaya sürüş anında dinletimiştim.Kapılardan ya da koltuk başlarından gelen sesleirn hepsini çözdüler.ayrıca kapı döşemelerini sökerek içine bizzat yalıtım yaptı servis.İnan rüzgar sesinin araba içine girmesi kadar sinir bozucu değil bu bahsettiğin sesler 1 günde hallolcak işler.

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum selam
ön sol havalandırmanın ordan gelen saat çalışma sesi kalorifer klapeden kaynaklı.servise gidersen ve garantisi devam ediosa garantıden yapıyolar.ayrıca garantisi bitenlerde de ücret talep etmeden yaptıran çok kişi var.biraz inat etmen yeterli.Diğer soruna gelecek olursak sanıyorum tavan lambasının plastiğindeki boşlukdan kaynaklı olan ses.benim aracımda yok o ses.ama duyduklarım ordaki plastiği sökerek altına yalıtım yaparak yeniden takmışlar.eğer servise gidersen ve bu sesleri usatay dinletirsen çözerler.ben bir çok sesi ustaya sürüş anında dinletimiştim.Kapılardan ya da koltuk başlarından gelen sesleirn hepsini çözdüler.ayrıca kapı döşemelerini sökerek içine bizzat yalıtım yaptı servis.İnan rüzgar sesinin araba içine girmesi kadar sinir bozucu değil bu bahsettiğin sesler 1 günde hallolcak işler.
aracın garantisi biteli nerdeyse 1 sene olacak maalesef ayrıca simdi youtubede benım sorunum aynısını yasayan bir arkadaş daha varmıs klape motoru yazınca hemen cıktı aynı ses bendede var sizin dediğiniz gibi servise gidip göstereceğim fakat adapazarı ernaz malumunuz uzuuuuunca atlamaya cok meyilli ama bu sesi çekmektense razı gelicem servisimizin ucretine 2. ses tavandan geldiğini sanmıyorum cunki tavan lambasını soktum kulak dayadım on taraftan biryerden geldiğine eminim ya kaputun altından geliyor yada camın ordan biryerden. bu arada cok tesekkür ederim 1. sesin nerden geldiğini buldum sayende allah razı olsun gercekten :)

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
estağfurullh dostum ne demek.ayrıca diğer sesle ilgili bir video paylaşırsan belki yardımcı olabilirim.forumda çok daha tecrubeli arkadaşlar var illa ki onlarda bir çözüm getirecektir.bu arada klape değişimi için ücret ödememen gerekiyor.çünkü hemen hemen tüm servisler artık bu sorunu daha dinlemeden tamam değiştiriyoruz diyorlar.bilgin olsun.

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
estağfurullh dostum ne demek.ayrıca diğer sesle ilgili bir video paylaşırsan belki yardımcı olabilirim.forumda çok daha tecrubeli arkadaşlar var illa ki onlarda bir çözüm getirecektir.bu arada klape değişimi için ücret ödememen gerekiyor.çünkü hemen hemen tüm servisler artık bu sorunu daha dinlemeden tamam değiştiriyoruz diyorlar.bilgin olsun.
servisi aradım simdi garanti bitmişse cok zor ücretsiz değişim dedi ve cliolarda 2 çeşit klape cıkıyor dedi bosh ve baska bir marka dedi birisi 900 tl birisi 700 tl falan dedi

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servisi aradım simdi garanti bitmişse cok zor ücretsiz değişim dedi ve cliolarda 2 çeşit klape cıkıyor dedi bosh ve baska bir marka dedi birisi 900 tl birisi 700 tl falan dedi
bence başka servisleride ara.özellikle belirt.çünkü ben istanbulda bu işlemi ücretsiz şekilde yaptırmış tanıdıklar biliyorum.ben garantiden değiştirmiştim.bir kaç yer daha muhakkak ara konuş.

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence başka servisleride ara.özellikle belirt.çünkü ben istanbulda bu işlemi ücretsiz şekilde yaptırmış tanıdıklar biliyorum.ben garantiden değiştirmiştim.bir kaç yer daha muhakkak ara konuş.
tamamdır hocam birkaç servise daha sorayım bakalım ne cevap alacagım bakımlarımı serviste yaptırmadıgım ıcın sıkıntı yapmazlar ınsallah düzceyle kocaeliyede bir sorayım bakalım ne diyecekler

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamam dostum kolay gelsin şimdiden.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
diğer ses için torpidodaki ve kapı kenarındaki her şeyi boşalt ve öyle dinleme yap. bi denemekte fayda var.

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
diğer ses için torpidodaki ve kapı kenarındaki her şeyi boşalt ve öyle dinleme yap. bi denemekte fayda var.
diger seside buldum sag tekerlegin ordan geliyor direksiyonu saga sola sallayinca ses cogaliyor yolda giderkende gicir gicir o sesi yapiyor gecenlerde kasislerden gecerken gacirtiyi onlemek icin amortisorun ordan bir parcayi asagiya cektim ondan sonra bu ses dahada artti artik direksiyonu sag sol yapinca daha cok geliyor acaba daha cokmu bozdum?