2015 Kadjar motor arkasında bulunan keçe

naturalarch

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba 2015 Kadjar araca sahibim 2 ay oldu alalı 27.000 km de şuan fakat motorun arka tarafında bulunan keçe sarkmış durumda servise götüreceğim ama daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu ? Keçe sanırım ses yalıtımı için hidrolik yağı yerinin hemen yanında bulunan kısımda.(Aracın bir kazası yok şuana kadar yani öyle bir sebepten dolayı sarkma değil)

kutluay345

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim ordaki keçe yandı eridi.
şöyle oldu;
servisten çağrıldım,garanti kapsamında katalizör değişmesi gerekiyormuş,iyi dedim değiştirin.neyse 2 gün de oraları söktüler,yeni katalizörü taktılar,takarkende eksoz çıkış kelepçesini tam takmamışlar,sonuçta yetkili servisin ustalağı işte kitaplardan okuyup tecrübe kazanan bir yer.
kışın bir baktım kaputun altından duman çıkıyor,açtım bi baktım eksoz dumanı kelepçenin ordan çıkıp keçeye vuruyor. o keçe tutuşmuyor ama yanarak eriyor.hemen servise gittim “bu nedir,araç yanacak?” Dedim.
tekrar serviste kaldı katalizör gene değişti,keçe değişti falan,ama gene hep aklım orda.

naturalarch

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün getirdim servisten sadece yapışcak bir şey yok dediler yapıştırıp geri verdiler aracı. Arabada böyle şeyler gördükçe soğuyor insan

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynısı bende de mevcut

7DN5BY.jpg

Ergün u.

Kayıtlı Üye
16-Bursa
Konu biraz eski ama bu keçeleri sabitleme durumu yok mu. Aynısı benim araçta da mevcut.