2015 Touch 1.2 Tce Katlanır Ayna Montajı

munkun46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
<font color="#050505"><span style="font-family: &quot"><span style="font-family: inherit">

Aynaları çıkma temin ettim.(1600 çift)

3 tip ayna var,
-katlanmayan tek siyah soketli(araç üzerindeki)
-katlanır tek siyah soketli(bunu aldım)
-katlanır ve kör noktalı çift soketli,siyah ve gri

Araçta tesisat hazırdı,bunu anlamak için ayna kontrol soketinin 1,2,3,4.pinlerinde kablo varsa tesisat vardır.

Orjinal düğme(650 tl) ile yapabilirdim ama kumandadan katlanmayacağı için yine modüle ekleyeceğimden harici modül kullandım. Kumanda özelliği önemli değilse sadece düğme yeterli olur.

Harici modül ile hem daha ucuza(180 tl),hem kumanda hem de buton özelliği gelmiş oldu.

Modülün güç ve tetik bağlantılarını daha önce yaptığım cam kaldırma modülüne ek olarak yaptım.

Sadece ayna açma kontak ile yapmak durumunda kalıyorsunuz çünkü araç kapıdaki gücü tamamen kesiyor. Kilidi açıp güç gelinceye kadar modül açma tetiğini algılayamıyor,bu yüzden modülün kontak ile ayna açma seçeneğini kullandım.

Şema detayları fotoğraflarda var. Ayna soketinin 1 ve 2 pinleri motorları gider. Ayna kontrol soketinin aynaya giden açma ve katlama uçlarını birleştirip modülü bağladım. Harici kontrol butonunu da arkadan silikonla sabitledim.

Modülü de n11 üzerinden aldım.
oz81fxl.jpg
[/URL][/IMG]
13pd05p.jpg
[/URL][/IMG]
tv3epdu.jpg
[/URL][/IMG]
3sid2k9.jpg
[/URL][/IMG]
2ebjvno.jpg
[/URL][/IMG]
m7mvbkt.jpg
[/URL][/IMG]
ncf15zi.jpg
[/URL][/IMG]
g63184h.jpg
[/URL][/IMG]
13pd05p

Syler23

Kayıtlı Üye
32-Isparta
merhaba konuyu hortlatmış gibi olucam benim aracım 2016 1.5 dci touch acaba benim aracıma da taktırabilirmiyim? siz takınca orjinali gibi oldumu?

munkun46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba konuyu hortlatmış gibi olucam benim aracım 2016 1.5 dci touch acaba benim aracıma da taktırabilirmiyim? siz takınca orjinali gibi oldumu?

Tabiki yapılır. Ayna kontrol düğmesinin olduğu yeri söküp tesisatı kontrol edin,varsa işiniz kolay