2015'te Çıkacak Yeni Model Arabalar Kia Sorento Paris'te

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 Yeni Kasa Kia Sorento Paris’te Tanıtılacak
2015-yeni-kasa-kia-sorento-1-1024x635.jpg

2015 yeni kasa kia sorento 1 1024x635 2015 Yeni Kasa Kia Sorento Pariste Tanıtılacak
Son 20 yıl içerisinde asyalı otomobil şirketleri arasında git gide büyüyen kia firması, hyundai kadar olmasa da etkinliğini sürdürmek adına birbirinden yeni modellerini piyasaya sürerek güncelliğini devam ettiriyor. Öyle ki, artık iddialı hot hatch ve suv modelleriyle de ben buradayım diyebiliyor. Fakat suv dünyasında sorento modeliyle 10 yılı aşkındır avrupa pazarında kendini kabul ettiren kia, şimdi 3. nesil kia sorento‘yu yollara çıkarmaya hazırlanıyor.

İlk kasasını 2002 yılında üreten ve 2009 yılına kadar ülkemizde de rağbet gören kia sorento, 2009 yılında 2. nesil sorento ile kullanıcının karşısına çıktı. Aradan 5 yıl kadar zaman geçtikten sonra bu sefer 3. nesil yeni kia sorento duyuruldu. Yepyeni tasarımıyla ön tanıtımı yapılan yeni nesil sorento, artık daha uzun ve yere daha yakın. Bir önceki modeline göre +80 mm artan dingil mesafesi 2780 mm ulaşmış. Doğal olarak bu artışta aracın uzunluğuna etki etmiş ve +95 mm artışla yeni kasa kia sorento 4780 mm uzunluğa sahip olmuş. Ayrıca yükseklik -15 mm azaltılarak 1685 mm’ye düşürülmüş. Bu veriler, kia tarafından açıklanan resmi teknik özelliklerdir. 2015 yeni kia sorento olarak karşımıza çıkacak olan araçta 5 farklı motor seçeneğinin yer alması bekleniyor. Bunlar arasında dizel cephede 2.0 ve 2.2 litrelik 4 silindirli crdi motor olurken benzinli cephesinde 4 silindirli 2.4 litrelik ve 3.3 litrelik V6 motor seçeneklerinin yer alması bekleniyor. Ayrıca yeni hibrit motorda bu seçenekler arasında sonuncusu olması bekleniyor. Yeni nesil kia sorento, 2015 yılında başta Güney Kore ve ingiltere olmak üzere belli başlı ülkelerde satışa çıkması bekleniyor. Akabinde avrupa pazarına sunulacak olan yeni nesil sorento, 4-19 Ekim tarihleri arasında fransa’nın paris şehrinde yapılacak olan paris auto show ya da diğer adıyla mondial auto show ile görücüye çıkacak.

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diş Görünümü Güzel Gercekten Hoşuma Gitti :eyv :eyv

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu akşam yeni çıkacak araçları Endspeed kardeşimiz sayesinde görmüş oldum emeğine sağlık hatta bence yeniler içinde en güzeli bu olmuş gibi geldi bana :eyv

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu akşam yeni çıkacak araçları Endspeed kardeşimiz sayesinde görmüş oldum emeğine sağlık hatta bence yeniler içinde en güzeli bu olmuş gibi geldi bana :eyv

Kendim Bakarken Sizlere Sundum İşte Abi Hem Forumumuza Destek Hem Gönül Gözümüz Açılsın....
Tank Gibi Araba. Değelendirelebilir.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Güzel olmuş ta şu Kia ya ısınamadım gitti

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Çekici olmuş.:eyv