2500 devirde gelen ses prizdirek bilyası mı

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracım 1.6 rte k7m motor 170000km 2001 hb LPG li. Aracı alalı 4 5 ay oldu. İlk aldığım zamanlarda yolda giderken 3200 devirlerde metal titremesi ya da zırıltısı gibi bi ses vardı. Ustam prizdirek bilyasından olduğunu değişiminin aciliyetinin olmadığını söylemişti. Bi kaç zamandır 2500 devir üstüne çıkınca daha çok da 2800 devirlerde ve üzerinde ses kendini belli etmeye başladı. Bu son halindede 90 100 km hızda giderken rampa yukarı da 80 90 km hızla giderken ses olması yolu çekilmez hale getiriyor. Radyonun sesini biraz acınca ses duymuyorsun onda sıkıntı yok ama benim korkum bu ses bana zamanla şanzımanda sıkıntı yaratırmı eğer ki ustanın dediği gibi sıkıntı olmaz sadece ses olursa önemli değil. Sıkıntı yaratmayacak bişi içinde şanzımanı açtırmak istemiyorum. Sonuç olarak
1. Bu ses prizdirek bilyasından mıdır?
2. Eğer öyleyse değişip değişmeme aciliyeti varmıdır ?

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada 5. Ve 4. Vites te 2500 deviri çok az geçince gazı verince belli belirsiz duyuluyor ama gazı bırakınca artıyor gibi oluyor.ama 2800 devir ve üzerinde gaz verdikçe ses bariz kendini belli ediyor

konut02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de katalizörden geliyor. Sizin tarifinize benzer. Degistirecegim ama bakalım.

Casper_VIA_V8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

beytullah

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun büyük ihtimal katalizör aynı sorun bizim 1.4i de vardı katalizörü değiştirdik çekişinde ve sesinde değişim oldu. Bu arada matay marka taktırdık..

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok sağolun arkadaşlar ustama gittiğimde danışırım bi o şekilde baksın tekrardan ilk zaman ses bu kadar bariz değildi

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun büyük ihtimal katalizör aynı sorun bizim 1.4i de vardı katalizörü değiştirdik çekişinde ve sesinde değişim oldu. Bu arada matay marka taktırdık..

Sormayı unuttum ne zaman ve ne kadar a taktırdınız acaba

konut02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de var ben öyle kullaniyorum. 400 TL civarı...

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de var ben öyle kullaniyorum. 400 TL civarı...

Bende öyle tahmin ediyordum fiyatını. Maalesef bende öyle kullanmayı düşünüyorum.sonuçta az para değil.

konut02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İçini boşalttirabilirsin. Seramik var içinde o kiriliyo sesi ondan yapiyo. Aracinsesi biraz toklasiyor ama birde muayeneden geçmiyor boyle yapinca...

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İçini boşalttirabilirsin. Seramik var içinde o kiriliyo sesi ondan yapiyo. Aracinsesi biraz toklasiyor ama birde muayeneden geçmiyor boyle yapinca...

Bi süre daha böyle sesle idare edeceğim artık yenisini taktırma imkanım yok içini de boşalttırmak istemiyorum muayeneden geçmeme ihtimaline karşı. O yüzden şimdilik böyle devam