28.06.2014 Magazin Haberleri

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyatına öyle bir zam yaptı ki

G%C3%B6khan-%C3%96zo%C4%9Fuz.jpg

Gökhan Özoğuz’un reklam ücreti, teklif götüren markayı çok şaşırttı.

Jüri üyesi olduğu “O Ses Türkiye”yle büyük sempati toplayan Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz’un reklam ücreti, teklif götüren markayı çok şaşırttı.

Ünlü bir otomobil firması geçen günlerde Acun Ilıcalı imzalı “O Ses Türkiye” yarışmasında kullandığı “Abi çok iyi yaa” sloganıyla popülaritesini artıran Özoğuz’a reklam teklif etti.

Firma özellikle gençlerin hayran olduğu müzisyene 1 yıllık reklam kampanyasında rol almasını önerdi. Özoğuz marka yetkililerine 2 şart sundu ve “3 milyon dolar isterim, ayrıca da tek başıma değil, ikizim Hakan’la projede oynarım” dedi. Otomobil firması yaptıkları piyasa araştırmasında geçmişte reklamlardan 600 bin TL civarında ücret aldığını öğrendikleri Gökhan Özoğuz’un istediği rakama çok şaşırdı. Ardından da tekliften vazgeçti.

Geçmişte reklamlardan 600 bin TL civarında ücret alan Athena Gökhan, O Ses Türkiye yarışması sonrası fiyatını 3 milyon dolara çıkardı.

http://www.theworldline.com/fiyatina-oyle-bir-zam-yapti-ki/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşte Deniz Seki’yi kurtaracak hamle!

Deniz-Seki3.jpg

Hakkında yakalama kararı çıkartılan şarkıcı Deniz Seki, kanser şüphesiyle savcılığa rapor sunup infaz erteleme talebinde bulundu

Eski özel yetkili mahkemelerden İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen uyuşturucu davasında yargılanan şarkıcı Deniz Seki, “kokain ticareti yapmak” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmış, Yargıtay da bu cezayı onamıştı. Seki için mahkeme 30 Mayıs günü yakalama kararı çıkartmıştı. Ancak Seki o günden bu yana teslim olmadı ve kendisine ait adreslerde yapılan aramalarda da bulunamadı.

SAVCILIK YANIT VERMEDİ

Hakkındaki infaz işlemi uygulanamayan ve “Kaçtı mı?” sorusunu akıllara getiren Seki’nin infazının ertelenmesi için savcılığa sağlıkraporu sunduğu ortaya çıktı. İnfaz işlemlerini yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan raporun şubat ayında bir hastaneden alındığı belirtilirken raporda, “Kadınsal bir hastalık nedeniyle kanser riskinin bulunduğu” yönünde tespitler yer aldı. Deniz Seki bu rapor doğrultusunda 5275 Sayılı Kanun’un 16. maddesinde yer alan “Hapis cezasının infazının hastalık nedeniyle ertelenmesi” hükmü kapsamında infazının ertelenmesini istedi. Savcılık ise Seki’nin bu talebine henüz bir yanıt vermedi.

3.5 yıl daha yatacak

Seki, İnfaz Kanunu kapsamında aldığı hapis cezasının 3′te 2′sini cezaevinde geçirecek. Buna göre 6 yıl 3 ay ceza alan Seki, 4 yıl 2 ay cezaevinde kalacak. Daha önce 7.5 ay cezaevinde yatan Seki, 3.5 yıl daha cezaevinde yatacak. Ancak Seki, cezaevinde geçireceği sürenin son 1 yılını da denetimli serbestlik kapsamında dışarıda geçirebilecek.

http://www.theworldline.com/iste-deniz-sekiyi-kurtaracak-hamle/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ferhat Göçer’e kızından dava

Ferhat-G%C3%B6%C3%A7er.jpg

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen dava kapsamında, 17 yaşında olan kızı Y.G., ünlü şarkıcıya ağır suçlamalarda bulundu.

Ferhat Göçer’in boşandığı eski eşi Doçent Berna Hocaoğlu’nun başvurusu ile Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen dava kapsamında, şu anda 17 yaşında olan kızı Y.G., ünlü şarkıcıya ağır suçlamalarda bulundu.

2 yaşında iken gerçekleşen boşanma davasında annesine verilen velayetini 2011 yılında babasının aldığı Y.G., 14 yaşından bu yana babasının Beykoz’daki evinde ikamet ettiğini ifade etti. Hem akut astım hem de kalp kapakçığı hastalığı olduğunu söyleyen Y.G., babasının hastalıklarına karşı ilgisiz olduğunu savundu. Y.G., ifadesinde şunları ileri sürdü:

‘ONUN KIZIYLA DAHA İLGİLİ’

“Astım krizine girmeme neden olan kedilere ve köpeklere benden daha çok kıymet veriyor. Ömür Gedik’in kızıyla benden daha fazla ilgileniyor. 2012′de bir dizi ameliyat oldum. Hemşire ile bırakıp Ömür Gedik ve kızıyla tatile çıktı. Babalık görevlerini yapmamaya başladı. Evi terk edeceğimi söylediğimde ‘Umurumda değilsin, nereye gidersen git’ dedi. Evden çıktım. Kalp kapakçığımın değişmesi için İsviçre’den gelen doktorla anlaştık. 30 Mayıs’ta ameliyat olacaktım ama babam imza vermedi ve ameliyat olamadım. Şikâyetçiyim.” Anne Berna Hocaoğlu da Ferhat Göçer’den şikâyetçi olduğunu söyledi.

http://www.theworldline.com/ferhat-gocere-kizindan-dava/