304 HP'lik Astra

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
612605776552.jpg

Opel'in performans kolunu temsil eden OPC logosu artık Astra için daha fazlasını ifade ediyor.

Çizimlerinin ardından Opel, Astra OPC EXTREME modelini gün yüzüne çıkardı. 84'üncü Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak olan OPC EXTREME, kullanılan karbon fiber malzemelerden dolayı standart OPC'ye oranla 100 kg daha hafifken otomobilin jantları standart versiyona göre, 20 kg kadar daha hafif tasarlanmış. Otomobilin tavanı ve kaputunda da yine hafif malzemeler kullanılmış.

002_d.jpg

Bu performanslı hot hatch modelinin kalbini ise 2.0 litrelik 4 silindirli turbo bir ünite oluşturuyor. Alüminyumdan geliştirilmiş motor 304 HP üretiyor. Önden çekişli olan otomobil, 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilmiş ve sınırlı kaymalı diferansiyele sahip. 19 inç hafif alaşım jantların arkasında gizlenen 370mm boyutunda Brembo fren diskleri yine OPC EXTREME'de dikkat çeken unsurlar arasında…
Performans verileri henüz paylaşılmasa da 0'dan 100 km/s hızını 5.9 saniyede tamamlayan standart OPC'den daha iyi verilere sahip olacak OPC EXREME'in iç mekanında da Recaro spor koltuklar, karbon fiberle güçlendirilmiş direksiyon simidi öne çıkıyor.

http://www.otohaber.com.tr/Haberler/Yenilikler/2014/02/26/astra-opc-exreme

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Opeli çok seviyorum :eyv

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel ya

Kadir Salim