31 Mayıs 2015 Çanakkale Buluşması

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Devranım bende sizi özledim inşallah görüşeceğiz :)

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Aykut abi , İzmir ve ya Balıkesir tarafından gelince Geliboluya feribotla mı geçiliyor?

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel bir organizasyona imza atılacak yeniden. Şimdiden iyi buluşmalar tüm dostlara.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Günaydın hafta başı günceli :bayrak

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Balıkesir - Çanakkale Arası ve Çanakkale İçi Ulaşım Koşullarını Bana Sorabilirsiniz, Nede Olsa Yarı Balıkesir'li Yarı'da Çanakkaleliyim qw

trakonya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizde Çanakkale deyiz inşallah.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
İyi akşamlar RFC dostları, 31 Mayıs 2015 tarihinde organize edeceğimiz Çanakkale, Gelibolu yarımadası tarihi gezimiz ile ilgili olarak bazı gelişmeleri sizlerle paylaşmak istedik. Kokartlı rehber arkadaşlarımız ile yaptığımız görüşmeler neticesine 31 Mayıs 2015 tarihinin pazar gününe denk gelmesinden ötürü Gelibolu yarımadasında 40-50 veya üzeri araçlarla konvoy halinde gezmek ve tarihi yarımadanın anlatımını yapmanın çok zor olacağı tarafımıza kesin bir şekilde ifade edilmiştir. Söz konusu duruma alternatif olarak Eceabat veya Gelibolu'dan kişi sayısını baz alarak midibus kiralama ve her araç için bir rehber orgazisyonu ile çözebiliriz dendi.

Turumuzun en özel yerlerinden biri olan Kabatepe Smilasyon Merkezi için önceden yer ayrılması gerekli dediler, ben söz konusu yerle iletişime geçerek 31 Mayıs 2015 tarihinde 100 kişilik saat 16:00'ya rezervasyon yaptırıp, bu konuyu netleştirdim. Müze'nin giriş üçreti yetişkin olarak 13.-TL.sı'dır.
Ayrıca gireceğimiz ikinci müze ise Gelibolu köylülerin zamanında Gelibolu yarımadasının muhtelif yerlerinden topladıkları savaş ve savaşın izlerini bizlere görsel olarak sergileyen ve içimizde hissetmemize neden olacak müzedir. Bu müze içinde 2.-TL.sı bir giriş üçreti ödenecektir.

Gelibolu yarımadasına Anadolu'dan gelecek ve Çanakkale Eceabat feribotunu kullanacak dostlarımız için bir uyarıda bulunmak istiyorum. Çanakkale Eceabat feribot üçreti araç başına 35.-TL.sı olup, bilet alırken 24 saat içinde geri döneceğiz diye gişe yetkilisine durumu belirtirler ise dönüş için feribotu üçretsiz kullanmaklarını sağlayacaktır.

Turumuzda yemek olayı konusunda ise Gelibolu yarımadasında restaurant görüşmelerimiz devam etmektedir. Önerilenler içinde ekononik ve lezzetli olan Tekirdağ köfte salata ve tatlı menüsü söylendi, bu menünün fiyatı konusunda grup indirimi yapılması için görüşmeler devam etmektedir.

Son olarak araçlarımız ile toplu resim çekileceğimiz mekan için rehber arkadaşım araştırma yapmaktadır.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgiler için gönülden teşekkür ederim Aykut abim.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Harikasın abi fiyatlar da gayet makul