ACİL....!!!!! Arabayı çalıştırınca OIL OK yazısı çıkmıyor

ayhankiraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Yeni 2004 model Laguna 2 1.6 Privilege araba aldım. Arabayı daha yeni tanıyorum. Araba çok bakımsızmış. Sürekli bir yerleri değiştiriyorum. Kafama takılan şu. Arabada OİL OK yazısı hiçbir zaman görünmüyor. Arabanın kalan yağ seviyesi görünmüyor. Acaba bu arabalar da yok mu? Olduğunu düşünüyorum. En azından OIL OK yazısı olmalıydı. Arabayı ilk çalıştırırken yol bilgisayarı düğmesine dokunuyorum. Baştan sona gidiyorum ama yağ seviyesi ile ilgili bir durum yok. Hiç bir şekilde de OIL OK yazmıyor. Lütfen yardım edin.

kral46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba kardeşim oil ok yazısı tabiki var ama neden çıkmadığını elektronik beyin işinden anlayan bir elektrikçi bilir.

super_chemistry

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Laguna 2

Merhaba arkadaşlar. Yeni 2004 model Laguna 2 1.6 Privilege araba aldım. Arabayı daha yeni tanıyorum. Araba çok bakımsızmış. Sürekli bir yerleri değiştiriyorum. Kafama takılan şu. Arabada OİL OK yazısı hiçbir zaman görünmüyor. Arabanın kalan yağ seviyesi görünmüyor. Acaba bu arabalar da yok mu? Olduğunu düşünüyorum. En azından OIL OK yazısı olmalıydı. Arabayı ilk çalıştırırken yol bilgisayarı düğmesine dokunuyorum. Baştan sona gidiyorum ama yağ seviyesi ile ilgili bir durum yok. Hiç bir şekilde de OIL OK yazmıyor. Lütfen yardım edin.

Motor alt tarafında karter üstüne doğru bir sensör var yağ basıncını ölçen o sensörü kablosunda yada sensorde sıkıntı vardır orayı kontrol ettirsen iyi olur. Bende Laguna 2 var aynı sorun ben de de oldu kablo hasarlanmis hasarlanan kısımdan kesip tekrar birleştirdik sorun düzeldi.