Airbag.

umut54

Umut Şahin,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Arkadaşlar airbagın calısıp calısmadıgını nasıl anlarım ?

Son düzenleme:

emreak55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vur bi duvara :D şaka bi yana bi servise gitsen heralde onlar bakar abi durumuna.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şöyle anlarsın ,

Hava yastığının Airbag yazısının sol tarafında bir LED var Kırmızı yanıp sönüyorsa çalışmıyordur :aytuğ
Eğer yanmıyorsa aktifdir ( Tabi içi dolu ve arabanın darbesi yoksa )
Ben rastladım Hava yastiği patlak renault 19 a , önden kazalıydı .

Bu arada hava yastığının en ufak bir bağlantısı yok :D , kendi içinde ki pil ile çalışıyor ( Pilin değeri en düşük 150 TL , serviste 400 TL )

umut54

Umut Şahin,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şöyle anlarsın ,

Hava yastığının Airbag yazısının sol tarafında bir LED var Kırmızı yanıp sönüyorsa çalışmıyordur :aytuğ
Eğer yanmıyorsa aktifdir ( Tabi içi dolu ve arabanın darbesi yoksa )
Ben rastladım Hava yastiği patlak renault 19 a , önden kazalıydı .

Bu arada hava yastığının en ufak bir bağlantısı yok :D , kendi içinde ki pil ile çalışıyor ( Pilin değeri en düşük 150 TL , serviste 400 TL )

Arabamın darbesı yokta zaten kitapcıgında yazıyodu led felan var diyede pek anlamadım hihi

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabamın darbesı yokta zaten kitapcıgında yazıyodu led felan var diyede pek anlamadım hihi
Direksiyonda airbag yazısının olduğu uzun parça çıkıyor orada görebilirsin Kırmızı Led ampulü hatta çapraz bakarsan pilini falan görebilirsin .

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
10 12 yaşını geçmiş arabalarda patlamayabilir diye bi söylenti var :D gerçi 0 arabadada patlamdığı oluyor çalışp çalışmadıgını anlamak bence zor anca biyere patlıcan o zmn onada gerke yok :D:D

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kadir 98 meggy.. hic bi ısık yok sadece calıstrırken airbag gostergersi ve arıza gostergeleri yanar bi kac sanşiye sonra calıstıgı icin sonerler :) ben nasıl anlıcam

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kadir 98 meggy.. hic bi ısık yok sadece calıstrırken airbag gostergersi ve arıza gostergeleri yanar bi kac sanşiye sonra calıstıgı icin sonerler :) ben nasıl anlıcam
O Airbag üzerinde ki lamba R-19 - Safrane- Laguna ( Bazıları ) - Clio 1 gibi arabalar için geçerli . Zaten R-19 ve Clio 1 arabalarının çamurluklarında yada önünde bir sensör yok :D .

Senin Megane da çalışıp çalışmadığını anlamışsın zaten :D Araba çalıştığı zaman sönüyorsa problem yok :D
Halen akılda bir soru kalıyorsa Arıza Tespit Cihazına bağlayıp görebilirsiniz. Firmalar Airbag gibi güvenlik elemanlarının ömrüne 10 sene veriyor , 10 sene sonra çalışmayabilir .

Allah hiç birimize Airbag açacak durumu göstermesin .

ozgur82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanayide bir tamirciye gitmiştik. Elinde Dijital bir aletle görüyor çalışıp çalışmadığını. Bir sorun varsa makine uyarıyor. 10 Tl. alıyorlar.