Akaryakıtta çifte indirim

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Devlet kendi karından yada vergisinden indirim yapmıyor kardeşim, belli bir oran var ve bu oranın altına düşmüyor. Petrol Ofisi genel müdürü bir röportajda şöyle demişti;
Satılan akaryakıtın ortalama 2 lirası devlete gidiyor, rafineri, dağıtıcı, satıcı vs herkes 1 kuruş kazanmadan akaryakıtı satsak bile devlete ödediğimiz vergi yüzünden satılan akaryakıt 2 liranın altına düşmez. Bedava satsak bile 2 liraya alırsınız" demişti.

Bu yüzden hammedde şu kadar, bukadar olmuş diye o kadar indirim beklemeyin. Yine epdk olmasa devletin bu kadar sömürmesine karşılık akaryakıt istasyonlarının kafalarına göre koyacağı kar marjı yüzünden yakıt alamazdık.

Daha önce dediğim gibi bizimkisi biraz züğürt tesellisi oluyor ama buna da şükür :eyv

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle yusuf abi ben yinede bunada seviniyorum şuanda mazotun litresi 3.90 lira iyi gibi :)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
3.90 dan henüz almadım nasıl bir duygu acaba... :D

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağlam BirZam Gelicek Pek Hayra Alamet Değil Bu Durum :eyv :eyv

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3.90 dan henüz almadım nasıl bir duygu acaba... :D

Bende fulletmedim abi ucuzladı ya pahalıya almaya alıştıkdı içime sinmiyor ters psikoloji oldu :D hehe

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Depoyu fullersem ve 15 kuruş daha düşerse diye alamıyorum... :D

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Total'i boşver yusuf abi shell derim tek geçerim ayrıca her bayinin de akaryakıtı aynı degıl arkadaslar

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Total'i boşver yusuf abi shell derim tek geçerim ayrıca her bayinin de akaryakıtı aynı degıl arkadaslar

Ben sadece Total'in işlettiği kendi istasyonlarından alıyorum kardeşim, evime yakın bir tane var :eyv
bu zamana kadar hiç bir problem yaşamadım, aksine hem ucuz alıyorum hem de aracım çok az yaktığından bazen 1,5 ay da bir depo harcıyorum :eyv