Apple Kendi Kendini Sürebilen Araç Yapıyor!

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun zamandır konuşulan fakat kanıtlanmamış bu olay, belgelerin ortaya çıkması ile kanıtlandı; Apple kendi kendini süren araç yapacak!
apple-kendi-kendini-surebilen-arac-yapiyor-705x290.jpg

Filmlerden alışık olduğumuz kendi kendini süren araç fikri, o an karar veren yani bir anlamda yapay zekaya sahip olan bir sistemin kontrolüyle gerçekleşen teknolojilerden birisi. Son zamanlarda bu tür araçları bir çok firmanın yapıp deneme aşamasına soktuğunu görüyoruz. Bu firmalar listesinde Apple'ın da olduğunu iddia eden birçok kişi vardı fakat hiçbir kanıt olmadığı için bu olayı doğru olarak kabul etmek saçma olurdu.

Mayıs ayında [FONT=PT Sans, sans-serif]Apple[/FONT] mühendislerinin gizli "Özel Proje" adlı projesinin ekibi, GoMentum Station'ın yetkilileri ile buluştu. Bu buluşmanın ardından San Francisco yakınlarındaki 5.000 metrekarelik eski deniz üssü olarak kullanılan alan, proje için yüksek güvenlikli bir test alanına dönüştürüldü.

3f66ac99-229f-4228-a73f-4aa5a33139e2-620x372.jpg

Bu olayın ardından tabi ki Apple'ın kendi kendini süren araç yaptığından şüphelenildi fakat Apple tarafından bu konuda hiçbir soruya cevap gelmeyince gözler bu sefer projenin diğer ismi GoMentum'a çevrildi.

GoMontum tarafından yapılan açıklama: "şuan tam olarak bişey söyleyemiyoruz fakat elimizdeki teknolojiyle neler yapabileceğimizi görmek istiyoruz." yönünde olunca da ortada bir kendi kendini sürebilen araç projesi olduğu kesinleşti.

Projenin detaylı tanıtımının ne zaman yapılacağı belli değil.

Kaynak: [FONT=PT Sans, sans-serif]TheGuardian[/FONT]