Araba soğukken yokuşu çıkmadı

ahmed.jaber69

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabamı( 1.5 dci 2011 extreme fleunce ) avm de park ettim 2-3 saat sonra bindim ve parktan çıkmaya başladım . çok yavaş yavaş ilerliyordum ( kalabalık) tam parkın çıkış yukuşluydu...araba 1. Viteste yukuş ortasinda durdum tekrar kalkacaktım ..araba bayıldı çıkmadı ve arkadakı arabaya geri geldi ben hemen el freni çektim .. Tamam ,, araba soğuk daha ısınamadı ama bu normalmı?..sonra el frenle ve gaza çok basarak ancak çıkabildim .. Bu olay benim moralımı bozudu...bu normalmı arkadaşlar ..araba daha güçlü olması gerekmezmi (105 bg)??!!

Sent from my LG-D856 using Tapatalk

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok yavaş ilerlerken ve vitesteyken artı yokuş, motor devri rölanti seviyesine düşerse durabilir, yokuş olduğu için. Siz farkında olmadan bu durumu yaşamış olabilirsiniz.

ahmed.jaber69

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öyle olmuş kesin çünkü rolenti düşüktü ... Ama bu benzinli arabalarda olmiyordu..... Yani bu normalmi?

ahmed.jaber69

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araba dizel ama daha önceki benzinliydi.o bakımdan

alicem123

Ali Öztürk, Megane 3 1.5 DCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzinli arabanın çekiş kuvveti dizele göre biraz daha düşüktür. Dizel güçlü bir motordur ve düz yolda yarım debriyaj ile kalkabiliyorsunuz ama benzinlide araç bayılacak gibi olup gaz vermek zorunda kalıyorsunuz.

vFurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel araç yüksek devir ister düşük devirde hele ki siz rölanti devirinde falandi diyorsunuz cok normal benzinli araç olsaydi belki toparlardi ama dizel toparlayamiyor kolay kolay sikinti yok bence motorunuzda yola devam :)