Araba Yakit Gostergesi

Baba Rufai

Kayıtlı Üye
72-Batman
Merhaba arkadaslar.2023 icon megane kullanicisiyim.Arabayi sifir almistim..Arabam henuz 3000 km de 1 yilim dolmak uzere.Bugune kadar arabamda cok memnunum herhangi bir sikinti cikarmadi cok sukur..Bugun 70 km lik bir yola ciktim ilk hareket ettigimde kalan yakit bilgisi 180 km gorunuyordu neyse gidecegim yere varmak uzere iken 140 km kaldigini gosteriyordu.Arabayi durdurdum yaklasik 4 saat sonra donmek icin arabayi calistirdigimda ekran 30 km yakitimin ancak goturecegi yaziyordu ve sok oldum nerdeyse yakitsiz kalacaktim..Bu kadar fark olmasi normal mi? Yol yukari dogru daglikti kabul ediyorum ama inerken 140 km gosteren ekran ne oldu da 30 km gostermis oldu.Ya da arabada bir sorun mu var gec mi gosteriyor?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yakıt azaldığı zaman eğimli yerde hata vermesi normal, çeyrek deponun altına indirmemeye çalışın...

• Beğen
Tepkiler: Baba Rufai

Baba Rufai

Kayıtlı Üye
72-Batman
Anladim baskan tesekkurler..O zaman menzile degil de cizgilere bakmak daha mantikli gibi ..

• Beğen
Tepkiler: *USTA

zmr35

Kayıtlı Üye
35-İzmir
menzil yokuş çıkıp inerken ve ya sabit hızda giderken değişiklik gösterebilir o anın şartlarına göre bu yakıt bu kadar km gider diyor o yüzden siz benzin göstergesini baz alın.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bayramda Çanakkale üzerinde İstanbul'a gitmiştim, oktan arttırıcı katkı kullandığım için yakıtı sonuna kadar kullanayım dedim kalan km 70 km yazarken birden sıfırlandı en yakın benzinci 20 km ilerideydi korka korka benzinciye kadar gittim, depoyu fullettiğimde 35.5 lt benzin aldı, Clionun deposu 42 lt alıyor bu hesapla içinde 6.5 lt benzin varmış, yani kalan km düzgün göstermiyor bence, en güzeli çeyrek depoya inmeden yakıtı doldurmak...