Araç Kaplama Hakkında.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

:eyv :eyv

Küçük stickerlar olabilir. Tamamen kaplama için, ilk önce kaplama yaptırdığınız yerden araç plakasına alınacak olan bir adet fatura, tüvden yaptırılacak bir tespit, trafik tescil şubesinden ruhsatın değişimi gerekir. Fatura tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde bildirmeniz gerekir. Aksi taktirde, bunun için de ceza ödersiniz.

Tamamen Cam tavan, kasada cam açma, kaplama vb. işlemler yaptırıp, yasal işlemleri yapmazsanız;

2918 Nolu KTK,ya göre;

21/5/1997 - 4262/4 md.) Bu madde hükmüne uymayanlar 1800 Lira para cezası ile cezalandırılırlar.

Üzerinde teknik değişiklik yapılan araçlar, değişikliğin şartlara uygun olarak yapıldığı belgelenip bu durum ilgili tescil bürosunda tescil edilinceye ve trafik belgesine işleten tarafından yazdırılıncaya kadar trafikten men edilir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben aracın tavanına siyah kaplama yaptırdım ruhsata falan işlenmedi böyle bir durumda 1800 tl mi ceza keserler

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben aracın tavanına siyah kaplama yaptırdım ruhsata falan işlenmedi böyle bir durumda 1800 tl mi ceza keserler
Üzgünüm. İlk önce araç trafikten men.
Bu eski rakam şimdiki daha yüksek olması lazım. + çekici parası+gecikme cezası+bir kaç ceza daha.

Üzgünüm. İlk önce araç trafikten men.
Bu eski rakam şimdiki daha yüksek olması lazım. + çekici parası+gecikme cezası+bir kaç ceza daha.

Yaptırdığın yerden fatura kestir. Tüvden tespit yaptır,randevuya gerek yok. Oradan alacağın tespitle trafiğe git. Tescil ve trafik belgeni değiştir. rahat rahat arabanı kullan :eyv

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oh oh maşşallah :) piyasa böyle araçlarla dolu muayeneye 1.5 yıl kaldı o zamana kadar gidelim bakalım ne olur :)

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trafik ve tescil belgesi yaklaşık 75 TL civarında. bir de istenirse, Tüv için tespit ücreti.

oh oh maşşallah :) piyasa böyle araçlarla dolu muayeneye 1.5 yıl kaldı o zamana kadar gidelim bakalım ne olur :)
Sana kalmış. Ancak ceza baya yüksek :eyv

sherifffromizmir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar internette araç kaplama ile ilgili bildiğiniz web adresi var mı?
Yani aracın resmini yükleyip kendimizin seçtiği resimler ile araç giydirme çalışmaları yapabileceğimiz bir site var mı?

adigeemre

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla ben geçenlerde 10 cm lık stıcker yuzunden ceza yedim aracın orjınalı dışında her türlü yapışkan sticker dikkat dağıtıp trafiği tehlıkeye sokacak tüm ürünler yasak polısın dediğini söyluyorum yazıda yapıştırsan sıkıntı olmaz demeyın adam kılsa her turlu yazar cezayı bana denk geldiği gibi...Ruhsatta bunlar reklam logolu falan diye geçiyo vergısnıde ödüyosun yıllık ruhsata işlettirin madem böyle bi niyetiniz var başınız ağrımasın