Araç Yerini Telefondan Görme / Belirleme

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.Telefonunuzda hız kamerası vb. programlar mevcut mu?Mesela hız kamerası programında aracınızı park ettiğiniz yeri harita üzerine işaretleyip bildirimde bulunuyor.

BEFE arkadaş,"hız kamerası" dediğimiz programlar nelerdir? Benim kullandığım bütün programlar navigasyon programları. Bunlarımı kastediyorsunuz acaba? Birkaç program ismi verirseniz onları da deneyeyim.Belki ihtiyacımı giderir.

Bu arada biraz daha detaya inmek gerekirse benim, bu başlığı açma nedenim şudur:

>>>Şirket araçlarımda OTOBİL (yani otomatik yakıt alma sistemleri var.) Bu otobil sayesinden araç nerede veya nere park edilmiş olduğunu harita üzerinden görebiliyorum. Fakat bunun için durmadan para ödüyor idim. Şimdi TALISMAN alınca bu özellik (otomatik olarak kendiliğinden) çıkıverdi. Benim para ile elde etmeye çalıştığım bu özellik meğer varmış bizim araçlarda. Gerçi TANSEL arkadaşın açıkladığı gibi tam verimli çalışmıyor bu özellik ama , belki bir application ile çalıştırırım düşüncesinde idim. Bu yüzden konuyu açıp, bilgi alışverişi yapmak istedim.

>>>BEFE arkadaşın bahsettiği "Mesela hız kamerası programında aracınızı park ettiğiniz yeri harita üzerine işaretleyip", konusu benim isteğime cevap vermeyecek. Çünkü aracı şoför nereye park etmişi, ben şoförden bağımsız görmek istiyorum. Bu yüzden araç ile telefonumu uzaktan bir şekilde bağlamak istiyorum.

Chöm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu konu için araştırmadığm yer kalmadı : ) Aslında çok basit bir ÜCRETSİZ program (ücretli programı zaten kullanıyorum, ben bu işi bedavaya nasıl temin edebilirim peşindeyim) vardır bunun için. Eğer bilgisi olan bir arkadaş var ise ve application tavsiye ederse sevinirim.

Bu arada benim kontrolüm dışında başka şeylerde oluyor )) Bir gün benim bu TALISMAN benden habersiz gece alemlere giderse hiç şaşırmayacağım. Son günlerde başıma sık sık gelen ve beni şok eden olay şöyle

İş yerinden çıkıp arabaya biniyorum. Arabayı çalıştırıp tam sürmeye başlayacağım yada başadıktan 1~2 dk. içerisinde telefona mesaj geliyor. Ve mesajda diyor ki, "birader EVE 20dk. sonra varacaksın, E5 tıkalı sen TEM 'den git" yada "Eve 15dk sonra varacaksın. E5 den git, E5 de trafik yok" diyor : )))

Ben bunu yazarken kendim inanamadım. Etrafımdaki arkadaşlara söylediğimde onlar inamamıştı ben de bu gün işten çıkarken telefona gelen mesajı print screen aldım ve aşağıda sizinlede paylaşıyorum.

1LAWjD.jpg

*Benim telefonum IPHONE 6, sürüm 10.3.1
*TALISMAN ile IPHONE 6 'yı bluetooth ile eşledim. Arabaya bindiğimde BLOOTOOTH 'u telefonda açtığım zaman araba ile telefon otomatik birbirine bağlanıyor.
*Iphone 'deki HARITA 'da Evimin konumu kayıtlı değil. Fakat YANDEX NAVIGASITION 'da kayıtlı. Bu Iphone 'nin HARITA application 'ı benim EVİN yerini YANDEX 'den alıp kaydetmiş olabilir.
*Benim iş yerinden çıkıp her defasında eve gideceğimi nasıl anlıyor ? Benim aklıma gelen cevap, her gün aynı hareketi yaptığım için (işten eve gittiğimden) kendince bir istatistik mi kurdu acaba ?

Bu konu hakkındaki yorumlarınız nedir ?

Son düzenleme: