Aracin 4 yanindan gelen sesler

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha geçen gün aynı sıkıntılar sebebiyle servise gittim, konu ile ilgi hala problem yaşıyorsan sana detaylı olarak yardımcı olabilirim yapman gerekenler hakkında.
sorunlar hala devam ediyor hocam.yardımcı olursan sevinirim

RynR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sesleri nasıl duyabilir? nasıl bir ortamda ve yol koşullarında sürmek lazım?

Benim aracı kullandığım yer şehir içi. bu sesler düz otobanda gelmiyor tabiki .sesleri duymak için en ufak bi çukurdan , kötü yoldan, özellikle parke yoldan gitmeniz yeterli.sakin yada seri kullanım farketmiyor. çukur diyince aklınıza kocaman delik gelmesin, minik çukurlar , şahsım adına konusuyorum bu yollarda 1991 model şahinimden bile tık ses gelmiyor.

RynR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha geçen gün aynı sıkıntılar sebebiyle servise gittim, konu ile ilgi hala problem yaşıyorsan sana detaylı olarak yardımcı olabilirim yapman gerekenler hakkında.

bizi bilgilendirirsen seviniriz tşkkurler

oozansimsekk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam,

Aracınızı alıyorsunuz bir güzel renault yetkili servisine götürüyorsunuz. Orada aracınızın sorununu belirtirken, rüzgar sesi alıyorum ve araç, kasis geçişlerinde plastik ve esneme sesi yapıyor diyorsunuz. Yetkili servis 2012 ve sonrası yani tüm yeni clioların bu işlemlerini ücretsiz olarak çözüyor. Arka kapı plastik çubuklarını ve 4 kapı plastik kayışlarını özel bir cihaz ile temizliyor ve spreyliyor. Bilmediğim ve daha önce görmediğim farklı bir uygulama daha yapıyor (bu işlemi görmedim sadece teknik kelimeler ile anlattılar). Aldığınız tüm sesler daha sonra ortadan kalkıyor.

1 hafta öncesine kadar her yerinden ses geliyordu aracımın ve bu işlem sonrası sıfırlandı aracın her yeri. Şu an tık ses yok.

NOT : Aracınız 1 gün serviste kalıyor.

RynR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam,

Aracınızı alıyorsunuz bir güzel renault yetkili servisine götürüyorsunuz. Orada aracınızın sorununu belirtirken, rüzgar sesi alıyorum ve araç, kasis geçişlerinde plastik ve esneme sesi yapıyor diyorsunuz. Yetkili servis 2012 ve sonrası yani tüm yeni clioların bu işlemlerini ücretsiz olarak çözüyor. Arka kapı plastik çubuklarını ve 4 kapı plastik kayışlarını özel bir cihaz ile temizliyor ve spreyliyor. Bilmediğim ve daha önce görmediğim farklı bir uygulama daha yapıyor (bu işlemi görmedim sadece teknik kelimeler ile anlattılar). Aldığınız tüm sesler daha sonra ortadan kalkıyor.

1 hafta öncesine kadar her yerinden ses geliyordu aracımın ve bu işlem sonrası sıfırlandı aracın her yeri. Şu an tık ses yok.

NOT : Aracınız 1 gün serviste kalıyor.

bilgilendirmen için teşekkürler, benim gittiğim serviste spreyden başka bir uygulama yok oda işe yaramıyor , ses problemim ağırlıklı ön konsol( km gösterge paneli, ekran ve klima tuşlarının bulunduğu komple bölüm, vites bölgesindeki plastik) başka bir servise gitmem için 500 km yol gitmem gerekli ve o uygulama olup olmadığının da garantisi yok, umarım diğer arkadaşlara yardımcı olur.tekrar teşekkürler

ilinsor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az once mais den müşteri memnuniyetine iliskin aradılar forumun adını da vererek kendim yasamamakla birlikte clio 4 deki kronik problemlere iliskin şikayetler olduğunu ve bunun marka imajlarını ciddi anlamda düşürdüğünü anlattım not aldilar ve epey soru sordular uzun uzun acikladim burada yazdiklarinizi ve sikayetlerinizi umarım bu forumu incelerler ve sizlere faydası olur

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi