Araçlarımızın motoru bitince ne yapacağız :)

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
F7R komple sandık motor inciği boncuğu üstünde 12.500 tl idi en son :)

hatayye81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar belki komik gelecek ama ciddi olarak kafaya taktığım bir konu var. Bizim coupe'lerin üretimi durdu sonuçta. Ben şimdi aracıma modifiye yapacağım ama aklımda hep bir soru işareti var. km 200.000'e dayandı. Ben hevesimi alana kadar 250.000 olur. Yarın birgün bu arabayı kimse satın almaz. Neolcak peki? Binmek istesem motor bitecek bana yar olmaz. Satmak istesem yedek parça niyetine mi satacağım. Birdünya masraf yapıp ardından birde değerinin çok altına mı satacağım?
Motorlarımız 400.000 - 500.000 olunca sekman atmayla bilmem neyle adam olmaz diye düşünüyorum. Motorun tamamen yenisini-sıfırını temin edebilecek miyiz? Nasıl olacak bu işler :) Ben arabamı alıp bağrıma basmak istiyorum. Yarınbirgün motor beni üzmeye başlarsa parası neyse verip yenisiyle değiştirmek istiyorum. Ona göre modifiye yapacağım :))hımm

Niyetin coupeyi modifiye etmekse neden 200.00km deki reno yapmayı düşünüyorsunki bence bu aracı elinden çıkart düşük km'li copelere bak derim benim 68.000km'de coupem vardı modifiye yapıp istediğim paraya satdım hem keyfini cıkartdım hemde kear etdim;)

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hahahaha :D bak bizde bi 84 turbo enjeksiyonlu dizel jetta var. dizel moturun ömrü kısadır derler araç tek motorla 700000 i devir 2006 da sadece conta değişti biz blok çatladı diye götürdük hiç bi şey çıkmadı.. bide şanzumanı zayıftı en çook arıza veren yeriydi babamla ben revizyondan geçirdik zayıf parçalarına su verdik ve araç hala saat gibi çalışıyor ustası inanamıyor bu nasıl bi araç diye km sayacı iflas etti araç iflas etmedi.. :D bunu daha öncede söylemiştim forumda aracına bakarsan yağını suyunu eksik etmezsen bakımlarını hep zamanından önce yaparsan en ufak bi problemini hemen onarırsan yani sen onu üzmezsen oda seni üzmez :D

Son düzenleme:

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2000 altı 90 hp coupelerin komple motor fiyatı / Şanzıman ecu elektrik bağlantıları zartu zurtu hariç
3.500 TL dir .
Alıp takacaksınız o kadar çok sıkıntı etmeyin .
Hiç olmadı üst motor swaplarsınız tabi masraflı olur .

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2000 altı 90 hp coupelerin komple motor fiyatı / Şanzıman ecu elektrik bağlantıları zartu zurtu hariç
3.500 TL dir .
Alıp takacaksınız o kadar çok sıkıntı etmeyin .
Hiç olmadı üst motor swaplarsınız tabi masraflı olur .

yalnız araç 90 değil. f7r :)

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bitmesin diye çikolatasını yemek yerine ufak ufak yalayan çocuklardanım sanırım :))

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamirci değilim ama bir konuda eminim memleketin ustları parça uydurma motor yenilem işinde mucizeler yaratıyor. diğer arkadaşlara katılıyorum

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
O motor seni bititir kendisi bitmez merak etme...:D