Arka sağdan gelen tikirti sesi

caliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka sağ kapidan geliyormuş gibi, bir tenike kutu içine demir birşey koyarsin sallarsin aynen o ses (tikir tikir)

kapi kilidini değiştirdim geçmedi
kapi kilidinin karşi tarafi araç da bulunan yere bant yapiştirdim geçmedi
arka bağajdan mi geliyor acaba dedim bağaj fitilini değiştirdim kilide bant yapiştirdim geçmedi
emniyet kemerinden mi acaba dedim kemeri söktüm gene kesilmedi
hoparlörlerden mi acaba dedim onuda söktüm denedim gene kesilmedi

aklima birşey gelmiyor sesde beni delirtiyor...
Başina gelen ve önerisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum
(bu ses önceden yoktu ne zaman nerden çikti neyi değiştirince çikti hiç farkinda değilim)

konut02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka teker bilyalari diyeceğim ama o uğultu yapar. Bence kapinin içine vida falan düşmüştür.

Casper_VIA_V8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
koltuğu kaldır altına bir bak. saçma sapan bişey düşmüştür belki o ses yapıyordur veya bagajdaki tüpün gergi kemeri gevşemiş olabilir.

caliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yorum ve yardımlarınız için teşekkür ederim. RedFox'un dediklerine baktım bir problem yok konut02'nin dediğine ancak hafta sonu bakabileceğim, büyük ihtimalle kapı içinde bir şey var gibi geliyor banada daha önce aklıma gelmedi hep farklı yerlerde aradım sorunu kilit bozulmuştu usta kilidi değiştirmişti o zamandan kalan bir parça civata felan olabilir diye düşünüyorum...

caliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapının döşemesini söktüm baktım hiçbir şey yok bakalım nerden çıkacak bu ses aklıma döşemeyi sökünce geldi döşemenin çıtları boşta kalınca ses yapıyo fakat bu kadar ses yaparmı bilmiyorum onlar yerine oturmuyorda ses mi yapıyor acaba diye düşündüm incelemeye devam ...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
biraz saçma gelebilir ama benim r11 de motorun devirlenmesiyle bir cızırtı geliyordu aylarca bulamamıştım taaaki dikiz aynası düşünceye kadar. dikiz aynasını bir kontrol et bazen oda cızırdıyor ses yayılıyor göğüsten yada kapıdan geliyor gibi oluyor ses.

caliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baktım dikizlerde de sıkıntı yok derlerdide inanmazdım hakkatten git gide insan sinir ve sitres olmaya başlıyo :) arka koltuğu sökecem sıra ona geldi kapının kilidini değiştirmiştim bu ses yüzünden fakat kapı üzerinde kapının dilini tutan yerle oynamamıştım oraya yoğunlaşacağım biraz bakalım burdan paylaşacağım eğer sorunu bulabilirsem bir arkadaş egzoz vurabilir alttan o da olabilir diye söyledi bakalım hiç egzos vurması gibi gelmiyor ses ama onuda inceleyeceğim... yardım ve yorumlarınız için teşekkür ederim...

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Arka teker bilyalari diyeceğim ama o uğultu yapar. Bence kapinin içine vida falan düşmüştür.

Casper_VIA_V8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gıcık bir durum çok şey olabilirde şu vida olayı benimde başıma gelmişti araştırmaya oradan başla istersen.

hakanunal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka sağ kapidan geliyormuş gibi, bir tenike kutu içine demir birşey koyarsin sallarsin aynen o ses (tikir tikir)

kapi kilidini değiştirdim geçmedi
kapi kilidinin karşi tarafi araç da bulunan yere bant yapiştirdim geçmedi
arka bağajdan mi geliyor acaba dedim bağaj fitilini değiştirdim kilide bant yapiştirdim geçmedi
emniyet kemerinden mi acaba dedim kemeri söktüm gene kesilmedi
hoparlörlerden mi acaba dedim onuda söktüm denedim gene kesilmedi

aklima birşey gelmiyor sesde beni delirtiyor...
Başina gelen ve önerisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum
(bu ses önceden yoktu ne zaman nerden çikti neyi değiştirince çikti hiç farkinda değilim)

Bence kulağı hassas birini arka koltuğa oturtarak aracınız hareket halinde sesin nerden geldiğini tespit etmeye çalışın !

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bence kulağı hassas birini arka koltuğa oturtarak aracınız hareket halinde sesin nerden geldiğini tespit etmeye çalışın !

En mantiklisi bu.
Aklima bir yer daha geldi :) krikoyu bir kontrol edin.