Arkadaşlar 2. El konusunda yardim

kt.00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biliyorum burada herkes renault fani olduğu için veya sorunlarina çözüm bulmak için bulunuyor benim size bir sorum olacak ama lütfen sizden ricam yorum yapanlar tarafsiz ve niye seçtiğini söylerse benim için çok faydali olur şuan ekim 2018 yilindan beri clio 2 1.4 rta kullanicisiyim ve aracimi değiştirmek istiyorum önceliklerim aracin uzun yolda ve şehir içinde konforlu olmasi ve geniş olmasi elimde 45 milyara kadar bütçe var ve aklimdaki arabalardan birisi honda civic 2004 model es diğeri ise renault fluence extreme 2011 veya 2012 model sizce hangisini almaliyim ve neden belirtirseniz çok sevinirim herkese iyi günler ... :cay

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
biliyorum burada herkes renault fani olduğu için veya sorunlarina çözüm bulmak için bulunuyor benim size bir sorum olacak ama lütfen sizden ricam yorum yapanlar tarafsiz ve niye seçtiğini söylerse benim için çok faydali olur şuan ekim 2018 yilindan beri clio 2 1.4 rta kullanicisiyim ve aracimi değiştirmek istiyorum önceliklerim aracin uzun yolda ve şehir içinde konforlu olmasi ve geniş olmasi elimde 45 milyara kadar bütçe var ve aklimdaki arabalardan birisi honda civic 2004 model es diğeri ise renault fluence extreme 2011 veya 2012 model sizce hangisini almaliyim ve neden belirtirseniz çok sevinirim herkese iyi günler ... :cay
İki araçta 1.6 benzinli mi olacak

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
honda 1.6 es , fluence 1.5 dizel manuel
Fluence dizel ve sesli bir motor amortisör yapısı Civic den sert Fluence in artısı bakım aralığı uzun yakıt tüketimi düşük ve geniş araç ve en önemlisi yeni ve parçaları ucuz
Honda ise benzinli sessiz motor Fluence e göre bir miktar konforlu .

VCM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ben kesinlikle civic derim konforlu az arıza veren ve bakım maliyeti çok olmayan bir araba. Sakin kullanıyosanız hele çok rahat edersiniz. Ama yere çok yakındır engebeli yerlere uygun değildir. ondada benzer kalitede corolla derim.

kt.00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ben kesinlikle civic derim konforlu az arıza veren ve bakım maliyeti çok olmayan bir araba. Sakin kullanıyosanız hele çok rahat edersiniz. Ama yere çok yakındır engebeli yerlere uygun değildir. ondada benzer kalitede corolla derim.

ÖNCELİKLE YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER HONDA CİVİCLER BENİMDE HOŞUMA GİDİYOR AMA AKLIMI KARIŞTIRDI ETRAFIMDAKİ İNSANLAR O PARAYA 2004 ARABA MI ALINIR 2012 VARKEN HEM FLUENCE DAHA GENİŞ KONFORLU DAHA YENİ MODEL DİYEREK AMA HONDALAR DA MALUM MOTOR SAĞLAMLIĞI KONUSUNDA TİP KONUSUNDA DAHA ÖNCE BİR ARAÇ ARAZİYE DAĞA BAYIRA GİDEN BİRİSİ DEĞİLİM SÜREKLİ ŞEHİR İÇİNDE İŞLERİMİ HALLEDİYORUM SENEDE İKİ KERE DE BAYRAMLARDA MEMLEKETİME GİDİYORUM SADECE ARAÇ KULLANIMIM BU ALANLARDA BİR DE HONDALAR ÇOK SES ALIYOR DENİYOR NE KADAR DOĞRU BİLEMİYORUM hımm

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014-2015 Dizel Linea alın düşük km değişensiz.

bahtiyar38

Kayıtlı Üye
38-Kayseri
Hoca en doğrusu sen bi 2004 hondaya bin bir dolaş birde 2011 fluence bin bir dolaş için hangisine atarsa onu al ama mantıkla hareket edecek olursan 2004 teknolojisiyle 2011 teknolojisi farklıdır yoksa bizde renaultun akrabası degiliz zevkine kullanmıyoruz. bende bir fluence kullanıcısı olarak aynı bütceyle jetta ya da binebilirdim ama ustalarla uğraşmamak adına fluence tercihini yaptım. bir diğer yasal konuyu da hatırlatıyım araç modellerinde yasal olarak 10 yıl servis bakım süresi vardır yasal olarak 10 yılı dolmuş bi model de agrıza durumunda yetkili servise bile götürdüğünde agrıza tespitini veya agrızanın yapıllamama durumunda hiçbir yasal dayanagınız olmaz.

kt.00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoca en doğrusu sen bi 2004 hondaya bin bir dolaş birde 2011 fluence bin bir dolaş için hangisine atarsa onu al ama mantıkla hareket edecek olursan 2004 teknolojisiyle 2011 teknolojisi farklıdır yoksa bizde renaultun akrabası degiliz zevkine kullanmıyoruz. bende bir fluence kullanıcısı olarak aynı bütceyle jetta ya da binebilirdim ama ustalarla uğraşmamak adına fluence tercihini yaptım. bir diğer yasal konuyu da hatırlatıyım araç modellerinde yasal olarak 10 yıl servis bakım süresi vardır yasal olarak 10 yılı dolmuş bi model de agrıza durumunda yetkili servise bile götürdüğünde agrıza tespitini veya agrızanın yapıllamama durumunda hiçbir yasal dayanagınız olmaz.
aslında en doğrusu sizin söylediğiniz her iki araca da binip bakmak ama her iki araba da arkadaşlarımda yakınlarımda mevcut değil malesef o yüzden bukadar kararsızlık içinde kaldım arkadaşım var alıp satıyor o fluence 1.5 dizel manuel al honda iyi ama aynı fiyata modelsiz araba almak saçma araba çok ses alıyor ve 5 vites fluence kadar geniş de değil dedi diğer bir arkadaş grubum da hondanın daha iyi bir araç olduğunu motordan arıza vermeyeceğini vs söylediler sanayideki ustama sorduğumda ise eğer sağlamlık ve arızasız bir araba istiyorsam honda ama modelli bir araba istiyorsam fluence alabileceğimi söyledi anlayacağınız 1 haftadır pişmanlık yaşamamak için sormadığım kimse kalmadı .

bahtiyar38

Kayıtlı Üye
38-Kayseri
honda tabiki az agrıza veren bi araç lakin siz sıfır deyil 2004 model yani 15 yaşında bi hondadan bahsediyosunuz illaki yaşlanmiş ve yıpranmış oluyo parçaları ve aksamları onu da unutmayın gençle yaşlı bir olmaz
bi diğer konu da ikisini test edebilmek için ikinci el almak için bulacagınız araca sahibiyle birlikte gerekirse yakıtını da karşılarım diye biraz turlayın sonuçta kuş havada balık tavada belli olur almak istediğiniz ne olursa olsun evvela sizin direksiyona geçipte sürmeniz lazım sanırım coğu satıcı da anlayışla karsılar beraber turlamanıza hakkınızda hayırlısı olsun ama kimseye bakmayın neyi için atarsa onu alın ...

Son düzenleme: