Arkadaşlar Allah Rızası İçin Yardımcı Olun

bilal70

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2007 Kangoo 1.5 dci. Aracım ilk çalışırken geç çalışıyor ama daha sonra hemen çalışıyor. Belirli süre geçtikçe marş süresi uzuyor.
Yakıt sisteminde hava var. Depodan (şamandıra) çıkışından itibaren belirli bir oranda hava var. Mazot filtresinde hava birikiyor oradan birleşip mazot pompasına gönderiyor. Mazot pompasından geri dönüş borusunda (depoya giden) ise çok aşırı derece hava var.

Not: ilk önceleri el pompası ile mazotu pompalayınca erken çalışıyordu şimdi ise nekadar pompalardam pompalıyayım el pompası hiç sertleşmiyor. mazot havalı bir şekilde depoya geri dönüyor.

Araç Üzerinde Yapılan İşlemler

1-Enjektörler yaptırıldı.
2-Mazot filtresi değişti.
3-Vakvak mazot el pompası değişti.
4-Filtre ile mazot pompası arasına çekvalf atıldı.
5-Mazot hortumları depoya kadar kontrol edildi bazısı değişti.
6-Mazot şamandırası söküldü üzerindeki mazot emen hortum değişti.

Aracımı 1 yıldır sanayiye götürüyorum hala sorunumu çözmediler lütfen bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar cevap versin. Hayırlı Günler.

Vedatusta

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun insan bu kadar para harcayıp zaman harcayıp yapılmadığı zaman gerçekten çok kafaya takıyor forumdaki arkadaşlar bilenler mutlaka size yardımcı olacaktır kolay gelsin

unsal05

Kayıtlı Üye
60-Tokat
Geç çalışma işi kızdırma bujilerinden de olabilir . Özellikle ilk çalıştırmada duman atma vs varmı ona bakınız. Kızdırma bujilerini kontrol edip ölçtürün. Bujiler sağlam gibi görünsede buji kablolarında problem olabiliyor giden akımı ölçtürmek lazım. Bujiler sağlamsa rolesine baktırın sırasıyla. Yakıt sarfiyatında artışda olabilir. bujiler gidikse. Devirde dalgalanmalar olabilir. Benim aklıma gelenler bunlar. Birde akünüzü ölçtürün marş gücü yeterli mi ona bakın. Sorununuzun en kısa sürede çözülmesi dileğiyle. Sanayi sağlam adamı dert sahibi yapar öyle bi yer.

SM-J810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bilal70

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam kızdırma bujileri sağlam, duman atma yok araç çalıştıktan sonra motor stabil çalışıyor her hangi bir tekleme yapmıyor. Geç çalışma hava soğukluğu kaynaklı değil. Aracın durdukça yakıt sistemindeki basınç düşüyor ve çalışma süresi uzuyor gibi geliyor bana sanki yakıt sisteminde bir valf görevini artık yapamıyorda yakıt bancı düşür gibi geliyor bana.
Geç çalışma işi kızdırma bujilerinden de olabilir . Özellikle ilk çalıştırmada duman atma vs varmı ona bakınız. Kızdırma bujilerini kontrol edip ölçtürün. Bujiler sağlam gibi görünsede buji kablolarında problem olabiliyor giden akımı ölçtürmek lazım. Bujiler sağlamsa rolesine baktırın sırasıyla. Yakıt sarfiyatında artışda olabilir. bujiler gidikse. Devirde dalgalanmalar olabilir. Benim aklıma gelenler bunlar. Birde akünüzü ölçtürün marş gücü yeterli mi ona bakın. Sorununuzun en kısa sürede çözülmesi dileğiyle. Sanayi sağlam adamı dert sahibi yapar öyle bi yer.

SM-J810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bilal70

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağolun hocam. Allah sanayiye düşürmesin.
Çok geçmiş olsun insan bu kadar para harcayıp zaman harcayıp yapılmadığı zaman gerçekten çok kafaya takıyor forumdaki arkadaşlar bilenler mutlaka size yardımcı olacaktır kolay gelsin