Balata-Kampana - Fren merkezi ayarı sonrası amortisör kitlenmesi ?

Nefredd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba.aracımda2 kez balata yenilememe rağmen bitmeyen balata sesi sonucu kampanalar ayar yapıldı fren merkezi ayarın yapıldı ve yeni balatalar takıldı. fren ve ses problemim geçti. İşlem sonrası arabayı kullandığımda kasistlerde ve çukurlarda aşırı sallantı ve zıplama olduğunu farkettim. tekrar ustaya gittim bindik baktı evet dedi araç 2-3 saat işlem sırasında yukarda kaldığı için amortisör kitleyebilir ya da sıkışır dedi.3-5 gün belki düzelir düzelmezse değiştirmemiz lazım dedi işçilik almam parça getir takarım dedi. sizce ne yapmam lazım ? bu işte bir terslik var mı süreç doğru mu :) 2000 rxt yer antalya :)

cyborg78

Kayıtlı Üye
16-Bursa
usta bi tamirciye gösterin bide , havada asılı kaldı diye amortisörmü kitlenir yav.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
İlk defa duyuyorum böyle bir şey fena sallamış gibi geliyor. Fren ayarı yapan frenci değil dimi

Nefredd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Banada öyle geldiği için sormak istedim burdan. Yok frenci değil. Bu işlemlerden önce amortisörlerde sıkıntı yoktu şimdi oldu. O da ben zaten o kısma müdahale etmedim zaten eskidir arka amortisörlerin işlem sonrası tamamen gitmiş olabilir değiştirilmesi lazım dedi. Değiştirsem mi yoksa ne önerirsiniz ?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Banada öyle geldiği için sormak istedim burdan. Yok frenci değil. Bu işlemlerden önce amortisörlerde sıkıntı yoktu şimdi oldu. O da ben zaten o kısma müdahale etmedim zaten eskidir arka amortisörlerin işlem sonrası tamamen gitmiş olabilir değiştirilmesi lazım dedi. Değiştirsem mi yoksa ne önerirsiniz ?
Yılların verdiği yorgunluk ile amortisörler arızalanmış olabilir, değiştirmenizi öneririm lakin başka bir usta bulun...

Nefredd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yılların verdiği yorgunluk ile amortisörler arızalanmış olabilir, değiştirmenizi öneririm lakin başka bir usta bulun...

Teşekkür ederim bir başka ustaya danışıp değiştiriyim en iyisi çünkü sallanmaktan başım döndü araçta :)