Basınçlı Yıkama Makinesi (Düşük Basınç) (12 Vdc Portatif Yıkama Makinesi)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arkadaşlar merhaba.
2014 yılı içerisinde basınçlı yıkama makinelerini araştırırken,birçok model buldum.Fiyat olarak uygun birçok 220 v basınçlı yıkama makinesi vardı.

Evimin önü araç yıkamak için uygun da olsa evin içinden 20 metre kablo ve 30 metre kadar da hortum çekmek gerekeceği için başka alternatifler aramaya başladım.Bununla birlikte gittiğim heryerde aracımı yıkayabileceğim portatif bir yıkama makinesi bulmayı umut ediyordum.

Yaptığım araştırmalarda elle basınçlandırılan tüp benzeri kabı olan çok düşük basınçlı sırta asılan zirai ilaçlama makinelerine benzer bir ürün bulmuştum.Ancak bu ürürnün dayanıklılığından şüphe ettim ve küçük hacimli tankı ve bu tankı kapak mekanizmasını sökerek doldurmak hoşuma gitmedi.

Ben de ''Acaba bu yıkama işi için 12 Vdc ile çalıştırılabilir olanı yok mu?''diyerek araştırmaya başladım ve aradığım ürünü o zaman aliexpress'te buldum.

Ürün 10 Bar basınçla su çıkışı sağlayabiliyor.Aracın çakmaklığından gücünü alıyor.Tamamen seyyar.Orta boy bir poşet içine her şeyi ile sığdırılabiliyor.Tulumbanın üzerinde basınç otomatiği var ve siz püskürtme tabancasının tetiğine bastığınızda motor devreye giriyor ve siz elinizi çekince tekrar stop ediyor.

Emiş hortumunu kova içerisine daldırıp motoru süvici ile çalıştırıyorsunuz.

Ürün çevresi köpük koruyucular ile kaplanmış şekilde kutu içerisinde geldi.

Set te;Emiş filtresi(Paslanmaz çelik),Emiş hortumu(Yaklaşık 1,50 metre),bağlantı rekorları,basınçlı tulumba,basınçlandırılmış hortum,Tulumba beslemesi için 12 vdc çakmaklık girişi ve açma kapama düğmesi,yıkama tabancası(ayarlanabilir),hızlı bağlantı rekorları,yedek 1 er adet o-ring,cam sigorta ve çabuk bağlama kaplini.

Set ile birlikte gelen tabanca plastik malzeme ağırlıklı idi ve yayı kısa sürede bozuldu.Daha sonra ben prinç ve paslanmaz çelik malzemeden üretilen bir tabanca aldım.Onu uzun süredir sıkıntısız kullanıyorum.

Bu sistemi kullanmaya başlayalı 3 sene oldu.3 senedir bir arıza yaşamadım.Aracımı her ay en az 1 kez bu makine ile yıkıyorum.Aracı yıkamak için 2 kova su bana yetiyor.Yazın 2,5 kovaya ihtiyaç duyuyorum.
Bu seti tanıtmak için bir video çekip sizlerle paylaşmak istedim.İyi seyirler.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bende çok niyetlendim fakat yer sorunu olduğu için vazgeçtim .

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Yıkamak için uygun yer olduğunda çok kullanışlı bir makine.