Bendekiler: Serpent Buggy(60bin RPM), XRay T4(100bin RPM), Traxxas ERevo Brushless 6S

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

RC Model başlığı çok aktif değil belki başka arkadaşlarda da bu merak çıkabilir. Merak edenler olabilir. Bendekileri paylaşıyorum. Aslında biraz antrenman (Reaksiyon hızını geliştirmek/korumak) için başlamıştım. Sonra mekanik & elektronik kısmı sosyalliği vb. çok hoşuma gittiğinden devam ettim.

Yurtdışı seyahatlerimde vs. parçaları kendim alarak neredeyse tüm işlemlerini (Toplama, Motor ESC programlama, Kep boyama, lastik yapıştırmaya kadar) kendim yapıyorum. Destek isteyen olursa da seve seve yaparım.

Motor performans olarak üst düzeyde RC'ler diyebilirim. Örnek şu anda Buggy tarzında Serpent brushless elektrikli aracımın motoru 60.000 RPM çeviriyor. Torku da araç ağırlığına göre yüksek ultra yumuşak off road lastiklerle bile trafikte görebileceğiniz en hızlı spor arabadan daha hızlı hızlanıyor. Bunun dışında on road lastikler takınca sıcak asfaltta yapabildikleri inanılmaz.

Xray T4 on road yarış aracım. Bu araç zaten hız için. Üstünde özel lastik (silgi lastik - yol tutuşu çok yüksek) uygun bir pistte kullanırken çoğu kişi takip edemiyor bile. Üzerinde 100.000 devir çeviren motor var.

Traxxas E-Revo Brushless 6S'im de vardı. Her şeyini çok iyi bilirim efsane bir canavar araçtır. Bu da cüssesine göre çok iyi hoplar zıplar, yüksek hıza çıkar, freni mükemmeldir, yol tutuşu çok iyidir. Süspansiyon aktarma sistemleri çok özel.

Bir arkadaşım için kısa süreli HPI Sprint 2 de aldım. Bu fabrikasyon araç baktım, çok fabrikasyon standart hemen gerekli işlerini yaparak sattım.

Bu 4 aracıma ait 7 senedir olan foto ve videolar için linki paylaşıyorum. Burada çift renk olarak Tamiya Japon Palikarbon boya uygulamama, değişik lastiklerle setuplara, diferansiyel dişli bakımlarına kadar foto ve videolar var.

https://photos.app.goo.gl/zyrpBCYn4ndogtja7

Bu link dışında bazı fotoları da buraya ekliyorum

Şu videoları da bulamadım. Youtube'dan ekliyorum.

watch

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Süper , çok güzelmiş araçlarınız . Burada da RC'ye gönül veren arkadaşları görmek çok güzel .

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Süper , çok güzelmiş araçlarınız . Burada da RC'ye gönül veren arkadaşları görmek çok güzel .

Son cevaplanan konularda gördüğümde bir türlü anlam veremedim :)
Serpent, XRay... dediğim RC forumumu çok sevindim. Meğer benim açtığım soruya cevap gelmiş.

İlerde bir buluşma olursa getiririm araçları. Sizde de varsa merak ettim.

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir