Boğaz kelebeği mi? Rölanti ayar valfi mi?

Sefa TUNÇ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yada boğaz kelebeğini nerden bulabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz. Çıkma falan nerelerde bulunur. Ben bostancıdayım İstanbul

sukrumerall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O sorun bende de vardı dün temizlettim valfi sonra ayarı yaptırdım. Düzelir gibi oldu bakalım bir kaç kullan dedi olmaz ise çıkma bakacağız sen halledebildin mi sorununu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kontra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar rolanti sorunu ve motor soğukken gaz yememe sorunu var megane 1 98 model rolanti valfini değiştirdim ama gene aynı ne yapmam lazım sinirim bozuldu

megane23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunu yasayan arkadaşlar cok yakin tarihte triger degismisse muhtemel sikinti sente ayaridir.
Yok degismemisse oncelikle kelebek ve rolanti musurune baksin. Bazen orjonal vdo veya magnetmarell marka alip degistiginizde de bu ürünlerden kaynakli sikinti devam edebilir. Bu rolanti valfi icin. Tekrar bi tane daha deneme amacli alinip bakilabilir. Veya başıma gelen sey kelebegin oringleri. 2 tane biri ince biri kalin oring degismesi gerekebilir. Eminim bogaz kelebegini temizletmek istediginizde usta arkadas oringlere bakip degisip degismemesi gerektigini soylemistir. Yok soylemediyse bence oring lerine baktirin. Kelebeginiz hava aliyosa motor rolanti dengesizligi veya yuksek devir calisma sorunu baş gosterir. Bilginize

sametdemirs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorunu 1 ay once bende yasıyorudum. ilk basta bende kelebek bogazı diye dusunmustum. tamirciye gittim kelebek bogazına baktık tertemizdi hiç bi sorun yoktu. daha sonra gaz beynini soktuk ve guzel bi şekilde temizledik sorun kalmadi. Clio 2 araclarda rolanti sorunu her araçta kronik bi durum cok uzerine dusmeyin.

sukrumerall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Artık alıştım temizletmeden ısınınca dengesizleşiyordu temizlendikten sonra her zaman araca bir zararı yokmuş heralde bende alıştım elletsem daha sıkıntı olucak zannediyorum bide fuzili masrafta yanında kalsın

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Emme manifoldu contalarını değiştirin sorununuz kökten çözülsün. Zamanla keçe taş gibi oluyo içeriye hava alıyor

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sukrumerall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu nasıl bişey ki masraflı bir olay mı

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
100 150 TL arası