Broadway Alçaltma (Spor Yay / Kesme /Isıtma) Hk. Yardım

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Broadway de arkada helezon olmaması lazım.Torsiyondan istediğiniz kadar düşürebilirsiniz sorun/sürtme yapmaz.Ancak kademe kademe düşer fazla düşük görünebilir.milim milim ayarlayamazsınız.Demek istediğim siz 5 cm düşürmek istersiniz atıyorum o 6 cm düşer.Arkayı düşürdükten sonra duruma göre ön tarafı ısıtarak düşürün derim.Alacağınız ön yay, arkayla aynı seviyede olmayabilir.

muro

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkalarda torsiyon var manuel ayarlanıyor yay gerekmiyo önlerede arkadaşın dediği gibi arkaya göre kesersin olur biter :) sana kolay gelsin

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim merhaba ben aracımı dün akşam düşürdüm. Ben senin yerinde olsam arka torsiyonlarla hiç oynamam yıllardır hiç ellenmemiştir onlar yerine çok alışmıştır oynarsan sıkıntı açabilir sonra torsiyon masrafı açarsın bide. Ben hiç oynamadım arkayla dün akşam arkadaşımın tamirhanesine çektik arabayı lifte kaldırdık sonra amartisöleri söktük yayları amartisörden ayırdık ve uzun süre düşünüp kafamda hesapladığım şekilde kestik yayları yani 1.5 bakla kestim ve sonuç mükemmel araba tam istedeğim gibi yere yaklaştı ve ne vurma var ne ses var aksine sürüş konforu arttı yol tutuşu arttı. Yayı alta gelen kısımdan keseceksin sakın üste gelen yerden kesme. bana sorarsan 1.5 bakla ideal 1 bakla seni tatmin etmez 2 baklada çok düşürür ve vurma yapama ihtimali yüksek.

berkaykalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı geceler oncelıkle bende aracımı dusurmek ıstıyorum on taraftan 1.5baklada herhangı bı sorun yasayan var mı

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı geceler oncelıkle bende aracımı dusurmek ıstıyorum on taraftan 1.5baklada herhangı bı sorun yasayan var mı

Merhaba kardeşim az öncede açıkladığım gibi çok ince hesap yaptım ve en ideali 1.5 bakla kesmek oldu ve beni yanıltmadı kesinlikle hiç bir problem olmadı alt takımın sağlamsa amartisörlerin patlak değilse emin ol konforuda yola tutunmasıda artıyor ve ne hikmettirki direksiyonum bile yumuşadı. 1.5 bakla kestir 3 gün gez arabayla sonra bi rot ayarına sok arabayı tabi bide far ayarına malum aracın önü düşecek haliyle farlarda düşecek.

Son düzenleme:

berkaykalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok tesekkür ederim yardımlarınız için dedıgınız gıbı 1.5bakla ıyıdır dıye dusunmustum bende

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorum yapan bütün arkadaşlara teşekkür ederim öncelikle :)
Kardeşim merhaba ben aracımı dün akşam düşürdüm. Ben senin yerinde olsam arka torsiyonlarla hiç oynamam yıllardır hiç ellenmemiştir onlar yerine çok alışmıştır oynarsan sıkıntı açabilir sonra torsiyon masrafı açarsın bide. Ben hiç oynamadım arkayla dün akşam arkadaşımın tamirhanesine çektik arabayı lifte kaldırdık sonra amartisöleri söktük yayları amartisörden ayırdık ve uzun süre düşünüp kafamda hesapladığım şekilde kestik yayları yani 1.5 bakla kestim ve sonuç mükemmel araba tam istedeğim gibi yere yaklaştı ve ne vurma var ne ses var aksine sürüş konforu arttı yol tutuşu arttı. Yayı alta gelen kısımdan keseceksin sakın üste gelen yerden kesme. bana sorarsan 1.5 bakla ideal 1 bakla seni tatmin etmez 2 baklada çok düşürür ve vurma yapama ihtimali yüksek.
Arkayı düşürmeyi düşünmüyorum zaten 2 kişi oturunca veya az yük atınca arka iniyor. Önün yüksek olduğunu düşündüğümden araştırmaya başlamıştım. Sizin aracın resmini gördüm çok tatlı olmuş gerçekten :eyvMaaşallah diyeyim tekrar. Arka hafif yukarıda tam istediğim gibi olmuş. Sayenizde 1.5 bakla kestirmeyi düşünmeye başladım bende. Yaza kadar fikrim değişmezse çıkma yay bulup traşlıyorum:cool:
Fikir verdiğiniz için teşekkür ederim son bi sorum olacak araç vurma,sekme filan yapıyormu?

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önceden Spor Yay'mı Vardı Kesmek En İyisi qw

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorum yapan bütün arkadaşlara teşekkür ederim öncelikle :)

Arkayı düşürmeyi düşünmüyorum zaten 2 kişi oturunca veya az yük atınca arka iniyor. Önün yüksek olduğunu düşündüğümden araştırmaya başlamıştım. Sizin aracın resmini gördüm çok tatlı olmuş gerçekten :eyvMaaşallah diyeyim tekrar. Arka hafif yukarıda tam istediğim gibi olmuş. Sayenizde 1.5 bakla kestirmeyi düşünmeye başladım bende. Yaza kadar fikrim değişmezse çıkma yay bulup traşlıyorum:cool:
Fikir verdiğiniz için teşekkür ederim son bi sorum olacak araç vurma,sekme filan yapıyormu?

Vurma sekme tıkırtı takurtu ses bunların hiçbiri yok sen merak etme.