Broadway'de benzin pompası değiştirince çalışmama sorunu.

yuksel_pinarbasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
1992 Broadway aracım var. Benzin pompasını değiştirmek istedim. Yenisini taktıktan sonra araç çalışmadı.
Ben de aldığım pompa arızalı diye düşünerek tekrar eskisini taktım ama yine çalışmadı.

Marşa bastığımda benzin filtresi, degazör ve marş motorunun görüntülerini kaydettim, alttaki linkten bakabilirsiniz.
Filtre içinde bir hareket oluyor ama benzin seviyesi yükselmiyor. Degazöre hiç benzin gitmiyor. Sanki filtreye yakıt yerine hava gidiyor.
Bu durumda pompa mı benzin pompalamıyor, karbüratör mü benzin çekmiyor yoksa başka bir problem mi var sizce?

Hem eski hem yeni pompada sorun olması bana ya takarken yanlış taktığımı düşündürüyor, ya da takma sırasında kaput altında bir şeylere dokunup bozmuş olma ihtimalini düşündürüyor.
Örneğin ilk sökme sırasında akü kutup başını sökmeyi unuttum. Pompanın sol somununu sökerken elimdeki anahtardan marş motoruna ark sıçradı.

Benzin pompasını takarken motor içine giren parçayı özel bir açı ile mi takmalı, bilen var mı?

Teşekkürler.

yuksel_pinarbasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çalışmama nedeni degazörde benzin kalmamasıymış. Filtrenin içinde kalan az miktardaki benzini degazöre üfledim ve çalıştı.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat