Bu kış sıcaklık mevsim normallerinde seyredecek...

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
33d9ite.jpg

Herkesin merak ettiği bu kış Türkiye'de sıcaklıkların nasıl olacağı sorusunun cevabını Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi verdi.

AA muhabirinin, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre, Türkiye'de 1994'ten bu yana (1997 hariç) pozitif sıcaklık anomalileri mevcutken en sıcak yıl 2 derece anomali ile 2010 oldu, 2011 yılı sıcaklıkları ise mevsim normalleri civarında gerçekleşti.

Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi'nin (ECMWF) mevsimlik tahminlerine göre, Türkiye genelinde kış mevsimi sıcaklıkları mevsim normalleri civarında, Ege ve Akdeniz kıyılarında ise mevsim normallerinin 0 ile 0,5 derece üzerinde olacak.

Kaynak internet haber

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kış mevsimini çok severim , inşallah bol bol yağar :)

Kış Lastiklerimizi Takmayı ihmal etmeyelim :)

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kış mevsimini çok severim , inşallah bol bol yağar :)

Kış Lastiklerimizi Takmayı ihmal etmeyelim :)

Mevsim normalinde olup fazlaca ayaz don yapmasında, yağmur yağsın iyidir.:) Yakıt parası var, sabahın ayazında okul yoluna düşen ufaklıklar var.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
yağmur kar olurda, ayaz-don sakat beya... dona-buza lastık-zincırde pek fayda etmi zati... ;)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
bu sıcakların sonu fena kış olacak diye korktuk hep umarım bu haberdeki gibi normal sıcaklıkta geçer...

adigeemre

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kışı sevmiyorum yağmur çamur işi bana göre değil gerçi yadigar kış moduna geçicek sayılır çekerim garaja çıkartmam