Bu ses de mi kronik???

Emcekare1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç belli bir hıza gelene kadar sağ üst aydınlanmasının oradan cızırtı sesi geliyor. Bildiğimiz cızlama sesi. Üç tane araç var sadece 2016 çelloda yapıyor. Sebebini bilen veya daha önce bu sorun ile karşılaşan var mi ?

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç belli bir hıza gelene kadar sağ üst aydınlanmasının oradan cızırtı sesi geliyor. Bildiğimiz cızlama sesi. Üç tane araç var sadece 2016 çelloda yapıyor. Sebebini bilen veya daha önce bu sorun ile karşılaşan var mi ?

Valla kardeşim benim de sanki sağ ön torpidoda gelen bir titreme sesi vardı. Sonra dikkat etim ki arabanın içinde yankı oluşuyor ve önden geldiğini sandığınız ses aslında tepedeki lamba kutusundan (dikiz aynasının yanındaki, emniyet kemeri ışığının olduğu kutudan geliyormuş. Elimle şöyle bir baskı uygulayarak gerdim hafiften. Ses kesildi. ayda bir ya da 2-3 haftada bir yolun kasislerine göre tekrar ediyor ve tekrar dokunuyorum ve ses kesiliyor. Eğer mümkünse orayı söküp bez bantlarla falan sabitleştir diye bir öneri aldım birinden. Ses tekrar ederse ilerde belki yaparım.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gölgelikler ve iç aydınlatmanın olduğu bölümde cızırdama benzeri ses olabiliyor. Elinizle yukarı doğru biraz bastırın ses kesiliyor.