Buğu önleyici, yağmur kaydırıcı kullanan var mı?

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Aslında birkaç gün önce açacaktım konuyu, kısmet olmadı bugün indirimin son günüydü sanırım Carrefour'larda. Space marka buğu önleyici ve yağmur kaydırıcı 5 liraydı.

Yanlış hatırlamıyorsam RFC de biz konu okumuştum daha önce ve yağmur kaydırıcının bir seferlik yani her yağmurda tekrarlanması gerektiğini ve yüksek hızda daha etkili olduğunu okumuştum. O zaman ofise giderken en fazla 70'e çıkabildiğim için benim için gereksiz sanırım.

Buğu önleyici de sık mı tekrarlanır, kokulu bir şey midir, kullanan, memnun kalan var mıdır?

Tabii ben indirimde görünce aklıma geldi ama sizlerin kullandığı, önerdiği başka marka ürünler de varsa öğrenelim.qw

Not: tabii bir de kafama göre bir şeyler kullanıp aracın içine, dışına zarar vermek istemiyorum, organik bakımdan yanayım, kimyasalla yıkanacağına yağmurla temizlensin diye bekliyorum malum genelde:aytuğ

8137d1352069224-bugu-onleyici-yagmur-kaydirici-kullanan-var-mi-dsc_0371.jpg

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Buğu önleyici bence insanı delirtmek için filan yapılmış olmalı(yada benim kullandıklarım öyleydi)ben bu durumu genellikle hatta daima klimayı ön camın içine vuracak şekilde çalıştırarak çözmüşümdür.Özellikle uzun yolda buğu önleyici yüzünden çektiğim rezillikleri hala hatırlar sinir olurum:mad:Yağmur kaydırıcıyı ise arabada kullanmadım motosiklet kullanırken vizörde denedim gerçektende yüksek süratlerde işe yaradı özellikle:eyv

fth001

Fatih ERİŞEN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buğu önleyici kullanmadım bu yorumlardan sonra da kullanmam heralde :D
Buğu konusunda benim fark ettiğim bir şey var. Aracın camı içten temiz olmadığında daha çabuk buğu oluyor ve daha zor gidiyor. Kış aylarında aracın camının temizliğine özen gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum ;)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
​Buğu önleyici bence insanı delirtmek için filan yapılmış olmalı(yada benim kullandıklarım öyleydi)ben bu durumu genellikle hatta daima klimayı ön camın içine vuracak şekilde çalıştırarak çözmüşümdür.Özellikle uzun yolda buğu önleyici yüzünden çektiğim rezillikleri hala hatırlar sinir olurum:mad:Yağmur kaydırıcıyı ise arabada kullanmadım motosiklet kullanırken vizörde denedim gerçektende yüksek süratlerde işe yaradı özellikle:eyv

iyi ki almamışım o zaman, gerçi bu tip şeylere aslında hiç bulaşmamak lazım belki de nişanlım hiç kullanmaz sorsam dalga geçerdi diye sormadım da burada biz bizeyiz alıştınız benim sorulara nasıl olsa:) buğu için o da aynı şeyi öğretmişti ilk buğulu kalışımda acele aradığımda tabii:D ama hani havalar daha soğuyunca sorun olur mu diyeceğim, belki biraz daha uzun sürer ama doğalı olur sanırım:) tabii buğu çözeyim diye klimayı açıp sonra onunla ısınmaya kalkınca geçen hafta dondum ısınamadım orası ayrı buğu bitince kapanacakmış o klima 12 3 ertesi akşam iliklerim ısındı valla:)

Buğu önleyici kullanmadım bu yorumlardan sonra da kullanmam heralde :D
Buğu konusunda benim fark ettiğim bir şey var. Aracın camı içten temiz olmadığında daha çabuk buğu oluyor ve daha zor gidiyor. Kış aylarında aracın camının temizliğine özen gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum ;)

bu iyi bilgi oldu, malum yağmurlar artıyor, zamanla camın içi de pislenebilir, sorunu uzaklarda aramayayım gerçi içi çamur olacağı için iç dış yıkama daha çok gerekecek kışın sanırım:(

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Her İkisinide Hiç Kullanmadım Buğuyu Önleme Çözümüm Camım Ya 2 Parmak Açıktır Yada Klima Cama Çevrili Açıktır Yağmur Kaydırıcı Bir Ara Düşünmüştüm Ama Deneme Fırsatım Hiç Olmadı

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
roadfox buğu önleyici için gerekli açıklamayı yapmış,bende nefret ediyorum o buğu önleyicilerden,sürdünmü çıkmak bilmiyor içerisi daha berbat oluyor.
Yağmur suyu kaydırıcıılarını ise tavsiye ederim,4 senedir F/Kangoo nun ön camında kullanıyorum silecekleri daha yeni değiştirdim...:eyv

Selo61

Selim--TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman yağmur kaydırıcı alalım bizde :)

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağmur kaydırıcı kullandım şole bişi var camı önce iyi temizlemek lazım ondan sonra uygulamakm lazım faydası oluyor... ben erzurumda bulundugum için gördüğüm kadarı ile donmayıda engelliyor birazda olsa... faydalı bşi

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
roadfox buğu önleyici için gerekli açıklamayı yapmış,bende nefret ediyorum o buğu önleyicilerden,sürdünmü çıkmak bilmiyor içerisi daha berbat oluyor.
Yağmur suyu kaydırıcıılarını ise tavsiye ederim,4 senedir F/Kangoo nun ön camında kullanıyorum silecekleri daha yeni değiştirdim...:eyv

yağmur önleyicinin yüksek hızda işe yaradığı söyleniyor Usta, bu konuda ne dersin. roadfox da aynı şeyden bahsetmişti bu durumda benim işime yaramaz sanırım :D ama bir defa sürüp 1 ay kullanılırsa hani iş dışında e-5 te falan işe yarayabilir hadi 1 hafta olsun ama her gün olmasın ya:(

yağmur kaydırıcı kullandım şole bişi var camı önce iyi temizlemek lazım ondan sonra uygulamakm lazım faydası oluyor... ben erzurumda bulundugum için gördüğüm kadarı ile donmayıda engelliyor birazda olsa... faydalı bşi

cam temizlemek ve ben, hımm bunu okuduğum da iyi oldu 12 3

Sedat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klimayı açınca buğu felan kalmıyo :)