''Bugün Megane I Aracına Ne Yaptın''

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konusu şu adresde;

http://www.renaultfanclub.com/megan...9-kaloriferi-arka-koltuklara-yonlendirme.html

İşlemleri yaptığımda Mustafa hocanın açtığı konudan devam ederim konu bölünmesin.

Vites kolunun yanlarındaki ızgaralardan gelen hava arkaya hava vermek için var ama yetersiz kalıyor. Sürücü ve yan yolcu için ise göğsün altında boru var oradan doğru ısınıyor. Bu yanlardaki ızgaralara ayrılan Y şeklinde plastik bir parça var. Bundan temin edip ince bir boru ile arkaya iletebilirsek sorun kalmaz. Ben arkada çocuk koltuğu olduğu için tekli ızgara yapacağım. Sağ arka ve ortada oturan için tek ızgara yeter diye düşünüyorum.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Apachi modu aktif edildi.:))

Deneme amaçlı kapıya bantladım. 3 senedir elimde 4 adet duruyor. Fikirlerinizi almak isterim. Acımasız eleştirileri de kabul ederim :))

th_938855462_IMG_2357_122_459lo.jpg

blackdiamond

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bunun yanına amerikan park da lazım :polis

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O da aklımda ama ses komutlu modül yapan arkadaşımızı bekliyoruz ondan satın alacağım inşallah.

Vefa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun bir yolculuk sırasında şoför tarafına kapı çekme yerinin gerisindeki bölüme abanıp çatlatmıştım. Boş bir vakitte götüreyim dedim nihayet 1.5 yıl sonra döşemeci ustama götürdüm. Yeni araçlarda da benzer problemler olabiliyormuş. Uygun bir saç parçayı siyah silikon (Dyson) ile yapıştırdı. 4-5 saat kurudu ve monte etti. Biraz kabarıklık var.
Dışardan görünüş (temsili )
a834dcaf-799b-480f-9d05-3dff20ce9c2f.jpg

Parçanın montajdan önceki tamir görmüş hali.

7vznBL.jpg

Son düzenleme:

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kumaşında hasar oluştumu peki?

Birde hangi usta yaptı?

Vefa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kumaşta hasar yok, fakat iki yerden çatlak vardı. Tamir ettirmesem belki kumaş da hasar görebilirdi.
Bilgileri mesaj ile gönderirim.

blackdiamond

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
panjurun boyası iyice dökülmüştü, güzelce zımparalayıp mat boya attım.

R3WLzZ.jpg

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı çalıştırırken bazen dişli kaçırma sesi ve tak diye ses geliyordu.
Marş otomatiği ve marş dişlisi değişti. Usta, bu megane 2 nin motoru dedi alırken parçayı bu şekilde al dedi. Dediği şekilde aldım ikisi 220tl valeo marka. Marş motorunun tamamı valeo ise 470tl dediler. 100tl de işçiliğe verdim. Yaklaşık 1 saat sürdü.

Merak eden olursa bu da internetten bulduğum örnek bir video.

https://www.youtube.com/watch?v=N0lK3eUflh0

blackdiamond

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teyp ve saat ekranının ampulünü ve içindeki turuncu kağıdını değiştirdim. Güzel oldu sanki ;) beyaz ampül taktım ama iki ampül arası boş olduğu için göz tırmalıyo arası. Ampülleri söküp led şerit yapmayı düşünüyorum şimdilik böyle devam :)

url