Buji yatagı Bujiyi sıkarken Sıyırdı Galiba ... YARDIM

defineci00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu hortlatıyorum ama araştıran arkadaşlara bilgi olsun.

Gecenlerde Megane 2 2006 1.4 aracımla bursaya dogru giderken yalovada motordan patlama sesleri geliyordu bende hemen sağa cektim bir tamirci buldum bobini söktü adeta parçalanmıştı buji de aynı şekilde 2 ye bölünmüş.. Geçmişte yapılan bakımda yanlış diş aldırma sonucu buji yuvası diş sıyırmış.. 1200 TL masraf cıkardı bize Gebzedeki ustamı aradım 300 400 TL hallolacak iş çek getir bakalım dedi dedimki 1200 çok ustam böyle böyle diyor bu seferde ayak yapmaya başladı kapalı kutu nolcagı belli olmaz çekiciye vercegine 300 400 e bile cıkabilir vs vs. dedim ben gebzeye gidiyorum sen motoru aç bana soylemeden tamire başlama tamam dedi akşam aradı dedi 630 tl dedim çekici ye vercegim parayla daha fazla tutucak yap.. Neyse sadede gelirsek 630 TL ye silindir kapağı söküldü buji yuvasına kaynak yapılıp tekrar diş açtırıldı araç kalkışta titreme yapıyordu balatadan biliyordum ondan sonra oda düzeldi.. Dikkat edin bujiye yanlış diş aldırmayın fazla sıkmayın silindir kapağı alüminyum hemen parçalanı veriyor.. Sonra yolda bırakıyor

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Verdiğiniz bu değerli bilgi için teşekkürler:eyv