Captur Ses Sistemi

commandos07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı takıntı başladı. Daha önce Vw Jetta Highline aracım vardı. Ses sistemi muhteşemdi. Bu aracı dizel otomatik ve tipinin çekiciliği için tercih ettim. Her şeyi çok güzel ve çok kullanışlı. Gel gelelim ses sistemi tam bir rezalet ! O kadar güzel araba yapıyorsun içindeki ses sistemine bak !
Acaba diyorum araca bluetoth ile çalışan 10.000 Mah. dahili bataryası olan JBL XTREME hoparlör mü bağlasam...Pikniğe filan gidince yanıma alırım arabada uygun bir alan yaratırım telefon yardımıyla müziğimi dinlerim... Hemde çok net ve yüksek bir ses kalitesi ile ? Sizce bu mantıklı mı ? Bu hoparlörün şarjı 15 saat gidiyor. Olmadı arabadan bir elektrik tesisatı çektiririm uygun bir yerde sürekli şarjda durur. Olur mu sizce böyle bir şey ?

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı takıntı başladı. Daha önce Vw Jetta Highline aracım vardı. Ses sistemi muhteşemdi. Bu aracı dizel otomatik ve tipinin çekiciliği için tercih ettim. Her şeyi çok güzel ve çok kullanışlı. Gel gelelim ses sistemi tam bir rezalet ! O kadar güzel araba yapıyorsun içindeki ses sistemine bak !
Acaba diyorum araca bluetoth ile çalışan 10.000 Mah. dahili bataryası olan JBL XTREME hoparlör mü bağlasam...Pikniğe filan gidince yanıma alırım arabada uygun bir alan yaratırım telefon yardımıyla müziğimi dinlerim... Hemde çok net ve yüksek bir ses kalitesi ile ? Sizce bu mantıklı mı ? Bu hoparlörün şarjı 15 saat gidiyor. Olmadı arabadan bir elektrik tesisatı çektiririm uygun bir yerde sürekli şarjda durur. Olur mu sizce böyle bir şey ?

bahsettiğiniz JBL XTREME modelini hiç görmedim duymadım bu sebeble yorum yapmam zor ama ev tipi eşyaları genellikle araç içersinde pek başarı göstermezler,
araç tipini evde kullanabilirsiniz ama araç içersinde ev tipi pek uygun olmuyor çünkü çok daha detaylı sıkıntılar var, faz,titreşim/rezonans, yol sesi,motor sesi, hoparlörün hem arkasındaki hem önündeki hava miktarı yani hacimsel boyutu (VAS yada lt) vs vs vs.

şahsen size yol göstermek isterim ama şunu net söylim gerçekten başarılı bir sistem istiyorsanız ucuz olmaz o kesin, bana harcamak istediğiniz bütçeyi, yer yer ikinci el malzemeler okmidir değilmidir? ne tür müzik dinlersiniz, yüksek sestemi dinlersiniz, genellikle aracı kaç km hızlarda sürersiniz bunları cevaplarsanız elimden geldiği kadar uygun bir sistem tasarlamayı çalışırım.

adana tarafındaysanız yada yakınsanız şahsen kendi aracımı demo yapıp size dinletebilirim fikir vermesi açısından.

commandos07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
JBL XTREME 1000 Tl civarında bir bluetoth hoparlör...Maalesef Adana ya en uzak yerde oturuyorum Edirne de :) Bir de benim aracımda Necvox 1067 Multimedia sistem var. Müzik dinlemeyi çok seviyorum ve yüksek sesle dinliyorum. Elde etmek istediğim ses yüksek ve pürüzsüz bir ses... JBL bunu bana sağlar ama dediğiniz gibi çakmaktan beslenen seyyar bir durum olacak... Bu durumda montaj dahil yaklaşık ne kadar para harcarsam böyle bir ses sistemi edinebilirim sizce ? Önerinizi bekliyorum...