Çiçeği Burnunda Symbol Sahibi

suffe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.

2012 1.5 dCi 65 HP Gümüş Gri Symbol aldım.

20150320_172107_zpsxbql5kuw.jpg

Kişilik olarak klasik bir insanımdır. Şimdilik jant, spor yay vb düşüncelerim yok. Ancak elbette ufak tefek rötüşler yapmak niyetindeyim orijinalliğini bozmayacak şekilde.

Ayrıca ilk aracım olduğundan sebeple bazı konularda fikirlerinize ihtiyaç duyacağım. Bu minval üzere sizlere sorularım olacak. Yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

* * *

1-Aracımın yıllık vergisi ne kadardır?

2-Ön ve arka lastik basınç değerleri ne olmalıdır? (Lastikler Good Year)

3-Bakımı 20 bin km'de bir dediler ama sizce bunu 10-15 bine çekmeli miyim tedbiren?

4-Beyaz far ve sis farı tavsiye eder misiniz? Evet ise, marka ve model konusunda yardımcı olur musunuz? İzmir'de nerden temin edebilirim?

Bir de, sizce bu arabada sis farına ne renk folyo yakışır? Mavi ya da turuncu aklımda.

5-S-Dizayn'da kapı çıtası 200 TL. Serviste orijinali var mı? Fiyatı nedir? Bu fiyata montajı dahil mi?

6-Symbol 1-2-3 olarak ayrılıyor sanırım. Benim aracım bunlardan hangisi oluyor?

7-Malumunuz üzere araçlarımızda torpido aydınlatması yok. Araçta muhtemel çıkabilecek elektrik yangınlarından çekindiğimden dolayı, hareket sensörlü led ışık düşünüyorum. Kullananlarınız var mı? Hangi markayı tavsiye edersiniz?

8-İzmir'de en iyi cam filmi uygulaması yapan yer neresidir? Fiyatı nedir?

9-App plaka Fransız Kesikli çok çok hoşuma gitti. Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Fiyatı nedir?

Pleksi plaka ile App arasında ne fark var?

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Maşallah,:masallah güle, güle kullanın. Allahım kaza, bela ve arıza göstermesin.:eyv

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1-Aracımın yıllık vergisi ne kadardır?
Yıllık Tutar 945 TL
İlk Altı Aylık Tutar 472 TL
İkinci Altı Aylık Tutar 472 TL

2-Ön ve arka lastik basınç değerleri ne olmalıdır? (Lastikler Good Year)
Bu konuda bilgim yok tam ama 32 olması lazımdı sanırsam. kapılarda etiket var orda yazar. bilgisi olan arkadaşlar yazar işallah.

3-Bakımı 20 bin km'de bir dediler ama sizce bunu 10-15 bine çekmeli miyim tedbiren?
10 bin 15 bin 20 bin 40 bin diye kendinizde tabi gösterebilirsiniz verdikleri km standarttır genel o km de ihtiyaç duyulur. boş vaktiniz olursa tabiki erkende gidebilirsiniz 20 bin bakımına 17 binde.

4-Beyaz far ve sis farı tavsiye eder misiniz? Evet ise, marka ve model konusunda yardımcı olur musunuz? İzmir'de nerden temin edebilirim?
sis farı olabilir sisli havalarda iyi oluyor beyaz far size kalmış ama marka model hakkında bilgim yok olan arkadaşlar yazarlarsa iyi olur :)

Bir de, sizce bu arabada sis farına ne renk folyo yakışır? Mavi ya da turuncu aklımda.
buda size kalmıştır bana kalırsa ben mavi takardım cix duruyor.

5-S-Dizayn'da kapı çıtası 200 TL. Serviste orijinali var mı? Fiyatı nedir? Bu fiyata montajı dahil mi?
S DİZAYN RFC üyesi olduğunuzu belirtirseniz size indirimli fiyat sunarlar bizim sponsorumuzdur. bu kapı çıtaları bildiğim kadar kolay montajı var. s dizayn kategorisinde firmayla iletişime geçebilirsiniz

http://www.renaultfanclub.com/s-dizayn-krom-oto-aksesuarlari/

6-Symbol 1-2-3 olarak ayrılıyor sanırım. Benim aracım bunlardan hangisi oluyor?
yeni symbol diye geçiyordu sanırsam 2

7-Malumunuz üzere araçlarımızda torpido aydınlatması yok. Araçta muhtemel çıkabilecek elektrik yangınlarından çekindiğimden dolayı, hareket sensörlü led ışık düşünüyorum. Kullananlarınız var mı? Hangi markayı tavsiye edersiniz?
bilgim yok

8-İzmir'de en iyi cam filmi uygulaması yapan yer neresidir? Fiyatı nedir?
bilgim yok

9-App plaka Fransız Kesikli çok çok hoşuma gitti. Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Fiyatı nedir?
bilgim yok
Pleksi plaka ile App arasında ne fark var?
bilgim yok

suffe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim Erdem kardeşim. :)

Bu arada araçta sis farı var da, ampulü beyaz taksam daha şık olur düşüncesindeyim.

Kapı çıtasına ne kadar indirim yapıyorlar bilginiz var mı?

suffe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, aracım 53.250 km'de. Daha önce 34 bin km'de bakıma girmiş. Servisi aradım,

-Motor yağı
-Yağ filtresi
-Hava Filtresi
-Polen Filtresi

...değişecekmiş. Buna ek bir şeyler olur mu? Bu bakımın fiyatı nedir? Bir ön fikir verir misiniz rica etsem?

Not: Araç garantili.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Arkadaşlar, aracım 53.250 km'de. Daha önce 34 bin km'de bakıma girmiş. Servisi aradım,

-Motor yağı
-Yağ filtresi
-Hava Filtresi
-Polen Filtresi

...değişecekmiş. Buna ek bir şeyler olur mu? Bu bakımın fiyatı nedir? Bir ön fikir verir misiniz rica etsem?

Not: Araç garantili.

Bu yukarıda yazılanlar yapılması gerekenler, bunların dışında arabanın balataları konrtrol edilir bu kontrole göre değişim talep edebilir.:eyv

suffe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakımdayken hepsi halloldu, ön lastikleri söküp balatalara baktılar, 10 bin km daha götürür dediler. Ancak şöyle bir durum var, sol ön disk çizilmiş sanırım. Aracın sahibi arabayı balata bitik kullanmış. Disklerin değişmesi de gerekiyormuş balataları değiştirirken. MAİS Fren disk ve balata fiyatlarını nasıl öğrenebiliriz acaba? Tüm bu yedek parça fiyatlarını da hatta...

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakımdayken hepsi halloldu, ön lastikleri söküp balatalara baktılar, 10 bin km daha götürür dediler. Ancak şöyle bir durum var, sol ön disk çizilmiş sanırım. Aracın sahibi arabayı balata bitik kullanmış. Disklerin değişmesi de gerekiyormuş balataları değiştirirken. MAİS Fren disk ve balata fiyatlarını nasıl öğrenebiliriz acaba? Tüm bu yedek parça fiyatlarını da hatta...

Disk çizilmesi iel bir şey olmaz kardeşim. Her değişecek denen malzemeyi değiştirecek olursan, aracı değiştittirirler sana.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aracın hayırlı olsun kardeşim, bakımları zamanında yaptır yeter, S-Dizayn forum üyelerine %15 indirim yapıyor, serviste takılan parçalar ile bire bir aynı malzeme...