Clio 1.2 LPG sorunu

Heredot00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese selamlar, Arkadaşlar başına daha önce gelen oldu mu bilmiyorum ama çok tuhaf bir sorunla karşı karşıyayım. Araç LPG almıyor. İlk başta aracın dolum ağzından yaptığını düşündüm ve komple dolum ağzını değiştirdim ancak gene almıyor. Alması için ilk başta LPG dolum ağzına tornavida veyahut anahtar sokarak gazın bir kısmını tahliye etmemiz gerekiyor. Buradaki pompacılar sağolsun çözümü bu şekilde buldu ama nereye kadar... Aracın şamandırası sağlam ve takılı kalmadı. İçindeki tüp göstergesi ışıkları LPG biterken kırmızı yanıyor. Sadece dolum ağzından gaz tahliye etmeden öldürseniz bir damla gaz almıyor. Sizce sebebi ne olabilir ? Şimdiden teşekkürler İyi forumlar..

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar dostum LPG işi çok sıkıntılı ya bence direk güvenilir bir yere göster sistemi kontrol etsinler.

Heredot00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için öncellikle Teşekkür ederim. 1-2 yere gösterdim. ''Abi komple sökmeliyiz kazanı, şamandırayı vb...'' şeyler dediler.

Yakupk43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tankın içinde check valve bozulmuştur normalde tek yönlü gaz akışına izin verir sizin ki ters çalışmaya başlamış

Heredot00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tankın içinde check valve bozulmuştur normalde tek yönlü gaz akışına izin verir sizin ki ters çalışmaya başlamış

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu yazdığınızı ustama ileteceğim...