Clio 2 arıza lambası sorunu

drtroy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstadım elektronik arıza lambası bende de sorun yarattı. Onur'a da gittim. Bende gaz potansiyometre ve kelebekte arıza veriyordu. Kelebek değişecek dediler ve 800 tl istendi ama ben sorunu çok uğraşarak çözdüm. 3-4 aydır bir sorun yok. Sakın hemen kelebek değişimine falan gitme olay soketlerle ilgili yine..

uniquel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstadım elektronik arıza lambası bende de sorun yarattı. Onur'a da gittim. Bende gaz potansiyometre ve kelebekte arıza veriyordu. Kelebek değişecek dediler ve 800 tl istendi ama ben sorunu çok uğraşarak çözdüm. 3-4 aydır bir sorun yok. Sakın hemen kelebek değişimine falan gitme olay soketlerle ilgili yine..

Samsun'daki Onur'mu bu dediginiz Onur?
Birde sorunu nasil cozdugunuzu izah edebilirmisiniz, hangi soketlerle ilgili?

drtroy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Samsun Onur'dan bahsediyorum. Bu arıza lambası birçok farklı elektronik arıza için yanabiliyor ama benimki debriyajın yanındaki soket iptali ve gaz pedalına giren sokete sprey sıkılması ile çözüldü.

uniquel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladim cok sagolasin. Sabahtan gidicem Onur'a bakalim gorucez neler gelicek basimiza..

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hadi gecmis olsun gecenin bu saatinde bizzat aynisi basima geldi. finduk yolda birakmadi ama kafa bi dunya bastim eve geldim yarin ilgilenicem.

once kizdirma bujisi ariza isigi yandi. tekrar mars bastim bu lamba sondu, 3-5 km sonra motor ariza lambasi yandi, surekli yaniyor ve hala yaniyor:) ayrica arac zaman zaman 3000 devirden sonra gaz yemiyor, belki egzoz sesi de degismistir ama muzik sesinden onu duyamadim:)
bu arada arac 44000 km ye daha bugun girdi, bu km deki bir aracin boyle bi sorun cikarmasi beni uzdu acikcasi.
gerci km az da olsa arac 7 yasinda, hos gormek gerek galiba.

benimki daha 3,500 km de iken beyin arızası çıkarttı yani tamamiyle şans kilometreyle veyahut yaşla alakası yok ..geçmiş olsun

drtroy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstadım servis görüşü ne oldu arıza ile ilgili?

okan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende 5 6 defa oldu bilgisayara bagladım gaz kelebegı arızası verdı ama kafasına gore bazen yapıyordu.hatta bı gun o ısık yanıp sonuyordu devabagırtanda kaldım tam cekıcı cagıracakken arabayı calıstırdım sorun yok:) kronik bir arıza demek ki

uniquel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
dun gittim baglattik bilgisayara, potansiyometre gaz pedalindan gecici ariza kaydi gozukuyordu, arizayi sildi umarim bir daha ayni sorunu yasamayiz

drtroy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dun gittim baglattik bilgisayara, potansiyometre gaz pedalindan gecici ariza kaydi gozukuyordu, arizayi sildi umarim bir daha ayni sorunu yasamayiz
Yapabilirseniz gaz pedalına giren soketi söküp WD40 sprey ile temizleyin. Birde debriyajın yanındaki soket iptal edilmemiş ise onu iptal ettirip güzelce LEHİMLETİN bence sorun kalmayacaktır. Bu şekilde arıza ne zaman oluşacak diye beklemek zorunda kalırsınız. Ayrıca güvenliği tehlikeye atacak durumlarda da oluştursa riske girmeye gerek yok.
Aklıma gelmişken söyleyeyim Kango'larda da bu sorun sık sık yaşanmış. Hatta gaz pedalına giren soketi iptal edenlerde mevcut ama bence zor iş.