Clio 2 Far Tecrübeleriniz ?

dgnturgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim,

En büyük Sorunlarımdan bir tanesi Far ve Aydınlatma herkes gibi yağmurda ve sisli havalarda görüş açımızı kaybetmeden yol katetmektir. 2000 Model aracımın farları orjinal halojen ve buna istinaden led takmak istedim ancak herzaman karşımızdakini düşünmemiz gerektiği için yine halojen aldım osramın H4 Night Breaker Laser serisini taktım ampül verimi çok iyi ancak mevcut farlarıma mercek alıp montelesem daha iyi olurmu ? yan sanayi mercekli farlardan kaçınıyorum onun yerine 2 adet sağlam bir mercek alıp hali hazırdaki farıma monte etmek mantıklı olurmu sizce ? Görüş açım düzelirmi veya daha verimli bir aydınlatma sağlanabilirmi bu yöntem ile ? yapan veya bilgisi olan arkadaşlarımızın yorumlarını beklemekteyim.

2QBp6b.jpg

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba osram h4 N.B serisi çok iyidir far ayarı mı bozuk yada far tası mı kirli acaba ?
Mercek kaliteli olmaz ise aydınlatma zayıf olacaktır far camı da değişmeli

dgnturgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında kirli bir cama sahip değil fakat tas kirli olabilir içeriden far ayarını en yukarıda tutuyorum manüel ayarlamayı henüz denemedim farda sararma veya kararma gözlemlemedim hali hazırdaki bu kullandığım osramın helojen ampüllerini bu far üzerine takacağım bir mercek ile değerlendirmek istedim fakat iyi bir mercek 500 TL başlıyor uygulama sonunda hüsrana uğramak istemiyorum açıkcası :)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aslında kirli bir cama sahip değil fakat tas kirli olabilir içeriden far ayarını en yukarıda tutuyorum manüel ayarlamayı henüz denemedim farda sararma veya kararma gözlemlemedim hali hazırdaki bu kullandığım osramın helojen ampüllerini bu far üzerine takacağım bir mercek ile değerlendirmek istedim fakat iyi bir mercek 500 TL başlıyor uygulama sonunda hüsrana uğramak istemiyorum açıkcası :)
Ampul ışığını yola yansıtacak olan far tası bu sebeple far tası temiz ve parlak olmalı

tarkan1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu fardan ariyorum varmi sâtan sol far