clio 3 grandtour 1.2

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabayı bir problemden dolayı bir kaç ustaya götürdüm 1.2 motor sıkıntılı dedi korkuttu neden öyle diyorlar 1.4 olsa bakkaldan al gel dedi çok bulunmuyormuş gitmiyormuş vs vs canım sıkıldı niye aldım diye bi hevesle herşeyine bakıyordum arabamın bakımlarını ve ne gerekiyorsa orjinali ile değiştiriyordum

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şuan motorunda bir sıkıntı yoksa hiç takma abi.
Ama enteresan problemeler yaşıyorsan ustanın dediği doğru olabilir 1.4 e göre daha zor bir motor.

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabayı bir problemden dolayı bir kaç ustaya götürdüm 1.2 motor sıkıntılı dedi korkuttu neden öyle diyorlar 1.4 olsa bakkaldan al gel dedi çok bulunmuyormuş gitmiyormuş vs vs canım sıkıldı niye aldım diye bi hevesle herşeyine bakıyordum arabamın bakımlarını ve ne gerekiyorsa orjinali ile değiştiriyordum
Ne sıkıntısı varmış 1.2 motorun??? Bu usta dediğiniz kasapların çoğu, bir halt bilmeden, kulak dan dolma bilgilerle araçlara çamur atıyor. Benim bildiğim 1,2 motorun hiç bir kronik sorunu yoktur gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Muhtemelen şunun için söylüyordur, 1.2 motor çeker mi??? Size başımdan geçen bir olayı anlatayım, bundan önceki aracım 2006 Model Hyundai Accend ADMİRE dı 1,3 motor aldığımda henüz 28.000 km deydi. Bir gün memlekete gittiğimde sanayiye yolum düştü, eski tanıdık bir tamirci benim arabaya baktı "1,3 motor alınır mı hiç, bu araçla yol mu biter?" dedi, ben de "senin aracın ne marka dedim" cevap Doğan SLX miş. "Gel arabaları yarıştıralım, senin aracın 1.6, benim ki 1.3 motor, benim aracımın fiyatı seninkinin 2 katı, eğer geçebilirsen ben sana aracımı bağışlıyacağım, yok ben geçersem sen bağışlayacak mısın??? diye sordum, bir süre düşündü ve yemedi. Bilmiyor k, o 1.3 araç hem beygir gücü olarak hem de tork olarak onun 1.6 araç dan daha güçlü, sadece ninem zamanından kalan 1300 motorlu 131 ler yokuşu zor tırmanır, ama 1.6 motorlu Doğan Şahinler daha iyi tırmanır muhabbetleri yapıyorlar.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabada bir problem yok ufak tefek sorunları ustaların kazıklamasıyla atlattım sayılır
Debriyaj çok yukarda kavrıyor baskı balata değişecekmi acaba
Manyetik kaptör arızalı denildi ona baktırmadım
Köy yolunda çok dik taşlı toprak yol yamacı eksozu söktük 2 ile gazda teklemesen çıktı eksozu taktik aynı yokuşta 2 defa 1e düştü ama çıktı 2 vitesle ama bariz fark ediyor orjinali bozulmasın diye eksozu boşalttırmadım boşaltırsak muayeneden geçmez dedi bende kalsın dedim başkada bişey yok gibi şimdilik istanbuldan memlekete 4 yetişkin 3 çocuk bagaj dolu 110 la geldim 100 km de 6.2 ile gelmişim klima da açıktı yarım depo ile geldim ibre yarıya indi
Yan çıtayı sürttüm kapıya onu düzelticem birde

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabada bir problem yok ufak tefek sorunları ustaların kazıklamasıyla atlattım sayılır
Debriyaj çok yukarda kavrıyor baskı balata değişecekmi acaba
Manyetik kaptör arızalı denildi ona baktırmadım
Köy yolunda çok dik taşlı toprak yol yamacı eksozu söktük 2 ile gazda teklemesen çıktı eksozu taktik aynı yokuşta 2 defa 1e düştü ama çıktı 2 vitesle ama bariz fark ediyor orjinali bozulmasın diye eksozu boşalttırmadım boşaltırsak muayeneden geçmez dedi bende kalsın dedim başkada bişey yok gibi şimdilik istanbuldan memlekete 4 yetişkin 3 çocuk bagaj dolu 110 la geldim 100 km de 6.2 ile gelmişim klima da açıktı yarım depo ile geldim ibre yarıya indi
Yan çıtayı sürttüm kapıya onu düzelticem birde
Debriyaj çok yukarıdan kavrıyorsa ömrünün en az yüzde 80 i gitmiştir uzun süre kullanıcam dersen değiştir abi.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor suyu kabını orjinalini yan sanayi ile değiştrimek zorunda kaldım ama su eksiltme yapıyor kabdan memnun değilim orjinal kabda çok pahalı çıkma falan temzi su kabı nerden bulabilirim varmı tanıdık bir yerde el,nde olan
orjinalini kumlayıka dediler yıkadık ama kumlar çıkmıyor yıkamacıya götürdüm su hava ne yaptıysak çıkmıyor kab temizlendi ama kumlar kaldı siz kumla temizlemeyin

faysan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sahibinden de bakın hiç mi bakmıyorsunuz herşey var orda bem sizin için buldum bi tane sizde bakarsınız ilan no : 584556407

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor suyu kabını orjinalini yan sanayi ile değiştrimek zorunda kaldım ama su eksiltme yapıyor kabdan memnun değilim orjinal kabda çok pahalı çıkma falan temzi su kabı nerden bulabilirim varmı tanıdık bir yerde el,nde olan
orjinalini kumlayıka dediler yıkadık ama kumlar çıkmıyor yıkamacıya götürdüm su hava ne yaptıysak çıkmıyor kab temizlendi ama kumlar kaldı siz kumla temizlemeyin
Kaçağın kab kaynaklı olduğundan eminmiyiz abi? Su kapağından hava halinde kaçırıyor olabilir.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sahibinden de bakın hiç mi bakmıyorsunuz herşey var orda bem sizin için buldum bi tane sizde bakarsınız ilan no : 584556407
bakmadığım yer kalmamıştı bu ürün orjinalse hemen alıyım muadilse gerek yok

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
faysan çok sağol senin dediğin ilan rjinli değilmiş ama ben orjinalini buldum aldım ir tane geliyor bugün hay sağolasın orjinaline 400 tl diyorlardı 50 tl artı kargoya hallettim muadiline 170 tl vermiştim gelince şok yaşamayız inşalllah